Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Colníci, polícia
ilustračné: SITA
19. septembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skCÚ Žilina, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

V spaľovni skončili milióny kontrolných známok

Vyše 2,7 milióna kusov kontrolných známok na lieh a tabakové výrobky skončilo v spaľovni. Väčšinou išlo o kontrolné známky, ktoré firmy zo žilinského kraja nepoužili na označenie spotrebiteľských balení liehu a zákonná lehota na ich zužitkovanie už uplynula pre zmenu zákona.

Ďalšie boli poškodené alebo sa im skončila doba exspirácie. Colnému úradu v Žiline ich odovzdalo šesť firiem, ktoré obchodujú s liehom alebo tabakovými výrobkami a sú oprávnené „kolkovať“ spotrebiteľské balenia.

Nakladanie s kontrolnou známkou ako ceninou má svoje pravidlá. Ako upozornila hovorkyňa žilinského Colného úradu Božena Chríbiková, akokoľvek poškodená, nepoužitá do desiatich mesiacov od prevzatia z tlačiarne alebo pre zmenu legislatívy už nepoužiteľná známka sa musí zničiť. Predchádza však tomu podrobná kontrola počtu a pravosti, kde sa hodnotí použitá tlačiarenská technika, kvalita papiera a použitie ochranných prvkov. Predložené známky sa porovnávali aj so vzorovými výtlačkami. Zničením kontrolných známok sa znižuje riziko podvodov na spotrebných daniach a tiež poškodenia zdravia spotrebiteľov, dodala Chríbiková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.