Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17761_gettyimages 1125910977 640x420.jpg
13. júna 2019 SlovenskoEkonomika od ZilinaDen.sk Diskusia()

Slovenské domácnosti získali poukážky na kotly na biomasu, ale všetky dotácie sa nerozdali

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) – Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) vydala v rámci 12. kola projektu Zelená domácnostiam II celkovo 154 poukážok na inštaláciu kotlov na biomasu. Ich celková hodnota predstavuje vyše 228 tisíc eur a nepresiahla tak vyčlenenú sumu 400 tisíc eur. Zostávajúce prostriedky budú využité na poukážky pre tepelné čerpadlá.

Suma na slnečné kolektory sa zvýšila

Ako ďalej informuje hovorca SEIA Stanislav Jurikovič, kolo bolo v súlade s osobitnými podmienkami uzatvorené po 24 hodinách od otvorenia. Ďalšie kolo vydávania poukážok na kotly na biomasu bude vyhlásené 23. júla tohto roka.

V najbližšom 13. kole projektu, ktoré bude podľa zverejneného harmonogramu a osobitných podmienok otvorené 18. júna 2019, budú môcť domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštalácie slnečných kolektorov v celkovej sume 700 tisíc eur.

Využívanie obnoviteľných zdrojov energie

Do septembra 2019 pritom plánuje SIEA vyhlásiť ešte osem kôl v celkovej hodnote 5,5 milióna eur. Aktuálne je vydaných takmer 3 600 platných poukážok v hodnote viac ako 6,7 milióna eur.

Národný projekt Zelená domácnostiam II je financovaný prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia. Cieľom projektu je do roku 2023 zvýšiť využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA plánuje podporiť inštalácie s celkovým výkonom 140 MW.

Viac k témam: kotol na biomasu, slnečné kolektory, Slovenská inovačná a energetická agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské domácnosti získali poukážky na kotly na biomasu, ale všetky dotácie sa nerozdali © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.