Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť galériu
SITA
13. apríla 2016 Šport od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Slovan do finále, Žiline na postup nestačilo skóre 25:1

Účinkovanie bez prehry v tomto ročníku, výborné skóre 25:1, len jediný inkasovaný gól. Ani takáto parádna bilancia napokon nestačila futbalistom MŠK Žilina na postup do finále slovenskej pohárovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2015/2016.

Sen o zisku cennej trofeje, ktorá by v prípade úspechu bola po roku 2012 druhá pre klub spod Dubňa, sa v utorok večer definitívne rozplynul. Po dvoch nerozhodných výsledkoch (0:0 a 1:1) postúpil do rozhodujúceho súboja protivník „žltozelených“ – ŠK Slovan Bratislava, a to vďaka gólu dosiahnutému na ihrisku súpera. Jeho autorom bol striedajúci Filip Oršula, ktorý v 53. min odpovedal na vedúci presný zásah Žilinčanov z kopačky Filipa Hlohovského v 42. min.

Solídnu východiskovú pozíciu sa nám nepodarilo pretaviť do postupu. Jediný gól, ktorý sme dostali v pohári, prišiel v tom najhoršom momente a prakticky z ničoho. Chlapci odviedli super robotu, zatlačili a donútili brániť veľký Slovan. Herne, nie inými vecami, sme bratislavský tím predčili. Mali sme využiť viac v prvom polčase, pretože súper bol otrasený a tam sa to lámalo. Slovan čakal na jednu šancu, ktorá mu vyšla. O to viac som nahnevaný. Mužstvo ako my musí dať viac než jeden gól, keď máme súpera na lopate. Sme naozaj smutní, musíme byť efektívnejší pri takom tlaku. Chýbal naozaj kúsok. Naša kabína mala na finále,“ citovala internetová stránka žilinského klubu slová trénera MŠK Adriána Guľu.

Viac ako hodinu strávil na trávniku krídelník MŠK Nikolas Špalek, ktorý bol tiež smutný. „Mali sme prevahu v podstate celý zápas, okrem jedinej šance, z ktorej Slovan skóroval. Futbal sa hrá na deväťdesiat minút, nie je to iba o prvom polčase. Väčší pozor sme si mali dať na začiatku druhej polovice duelu, keď sme inkasovali. V závere nechýbali sily, skôr odhodlanie, mali sme sa ešte viac tlačiť do bránky. Škoda, že sme nestrelili poisťovací gól. Druhý presný zásah by Slovan položil na kolená,“ skonštatoval 19-ročný Špalek.