Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektráreň
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
14. júna 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Slovakia Energy preberá žilinskú firmu Right Power

Domácnostiam či firemným zákazníkom, ktorí doteraz odoberali energie od žilinskej spoločnosti Right Power sa zmení dodávateľ. Spomínaného dodávateľa energií totiž preberá ďalší alternatívny dodávateľ, firma Slovakia Energy. Protimonopolný úrad SR (PMÚ) už začal správne konanie vo veci koncentrácie podnikov Slovakia Energy a Right Power.

Začali sme správne konanie vo veci koncetrácie, ktorá spočíva v nadobudnutí priamej výlučnej kontroly podnikateľom Slovakia Energy nad časťou podniku podnikateľa Right Power,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská. Protimonopolný úrad začal taktiež správne konanie vo veci koncentrácie českej spoločnosti Bohemia Energy nad časťou podniku Right Power. Pražská firma Bohemia Energy je materskou spoločnosťou firmy Slovakia Energy.

Na Slovensku nejde o prvého alternatívneho dodávateľa energií, ktorý sa rozhodol predať svoje aktíva. Predtým skončili svoje pôsobenie na slovenskom trhu s dodávkami energií také firmy ako Energetické centrum, PB Power Trade, PBPT Holding, Vaša Energia či firma Europe Easy Energy.

Podľa internetovej stránky spoločnosť Right Power dodáva domácnostiam aj firmám elektrinu a plyn. Na trhu s energiami pôsobí od roku 2006, vtedy ešte pod názvom Komunal Energy. Až od septembra 2013 pôsobí žilinská spoločnosť pod súčasným menom. Pôsobí taktiež na českom energetickom trhu. Firma neuvádza, koľko odberateľov v súčasnosti má. Podľa medializovaných informácií však môže ísť u zhruba 60-tisíc zákazníkov v Čechách a na Slovensku.

Pre spoločnosť Slovakia Energy nejde o prvé prevzatie alternatívneho dodávateľa energií. Stalo sa to minimálne v dvoch prípadoch, a to pri spoločnostiach Energetické centrum a Europe Easy Energy. Spoločnosť Slovakia Energy pôsobí na slovenskom trhu od roku 2007, a to najprv ako alternatívny dodávateľ energií pre malé a stredné firmy. V roku 2009 začala dodávať elektrinu aj domácnostiam. Svoje služby v súčasnosti poskytuje viac ako 200-tisíc zákazníkom na Slovensku. Slovakia Energy tvorí spoločne so spoločnosťami Bohemia Energy a Comfort Energy energetickú skupinu Bohemia Energy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.