Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrotechnicka_fakulta_zu_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
9. decembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Šesť univerzitných tímov získalo dotáciu na IT projekty, patrí k nim aj tím zo Žilinskej univerzity

Nadácia Tatra banky zverejnila výsledky grantového programu E-Talent, ktorého cieľom je podporovať inovatívne projekty študentov a učiteľov informačných technológií a aplikovanej informatiky. Na podporu projektov vyčlenili 25-tisíc eur.

Informovala o tom manažérka Nadácie Tatra banky a sponzoringu Zuzana Böhmerová s tým, že nadácia do uzávierky prijala 24 žiadostí, z ktorých podporili šesť projektov.

Najúspešnejšia bola Slovenská technická univerzita, ktorej tímy získali podporu na štyri projekty. Dotáciu získala aj Žilinská univerzita v Žiline a Technická univerzita v Košiciach. Sumu 4 000 eur získal napríklad Ústav automobilovej mechatroniky na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave na projekt s názvom Systém spracovania údajov akumulátorovej sústavy elektromobilu. Uspel aj Ústav elektroenergetiky a aplikovanej elektrotechniky na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU, ktorý získal 4 930 eur na prípravu virtuálnej elektrárne. Elektrotechnická fakulta na Žilinskej univerzite v Žiline uspela s projektom „Riadenie frekvenčného manažmentu 5G komunikačnej siete“.

„Kvalita predložených projektov bola tento rok opäť veľmi vysoká, čo vypovedá o kvalite štúdia a práci so študentmi. Projekty posudzovala, tak ako každý rok, nezávislá komisia zložená z prestížnych odborníkov z oblasti IT,“ uviedla Böhmerová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.