Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fakultná nemocnica Žilina
ilustračné: SITA
29. augusta 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Rezort zdravotníctva hľadá riaditeľov do žilinskej nemocnice

Ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo výberové konania na pozície členov štatutárnych orgánov vo viacerých štátnych príspevkových organizáciách. Jednotlivé oznamy rezort zverejnil na svojej stránke.

Vo všetkých prípadoch ide o výber na post generálneho riaditeľa, ekonomického riaditeľa a medicínskeho riaditeľa. Výberové konania sa týkajú Fakultnej nemocnice Nitra, Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina, Fakultnej nemocnice Trenčín, Národnej transfúznej služby SR v Bratislave a Národného ústavu reumatických chorôb v Piešťanoch. Funkčné obdobie zvolených členov bude päť rokov. Žiadosti môžu záujemcovia predkladať do 18. septembra.

Od uchádzačov na pozície generálnych riaditeľov požaduje ministerstvo okrem iného bezúhonnosť a spôsobilosť na právne úkony, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa ekonomického alebo právnického smeru alebo získané v odbore zhodnom alebo príbuznom oblasti činnosti organizácie. Uchádzači by tiež mali spĺňať podmienku dôveryhodnosti a odbornej spôsobilosti. Súčasťou výberového konania je vypracovanie projektu stratégie rozvoja organizácie. Zameraný má byť na zabezpečenie vyrovnaného hospodárenia, zefektívnenie chodu organizácie, zvýšenie efektívnosti vo využívaní finančných zdrojov, personálnu politiku a riešenie aktuálnych problémov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.