Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zilinska univerzita maps.google 2.jpg
ilustračné: maps.google.sk
10. apríla 2018 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Rektorom Žilinskej univerzity bude Jozef Jandačka

Akademický senát Žilinskej univerzity zvolil za nového rektora univerzity súčasného prorektora pre rozvoj Jozefa Jandačku, ktorý vystrieda Tatianu Čorejovú. Stane sa tak jedenástym rektorom univerzity.

„Chcem, aby sa na univerzite poskytovalo študentom, pokiaľ je to možné, čo najlepšie a najkvalitnejšie štúdium. Aby sme im ponúkli nové študijné programy, ktoré by ich oslovili a boli by previazané s praxou. V každom prípade chcem, aby univerzita patrila medzi významné vedecko-výskumné a vzdelávacie inštitúcie na Slovensku a dosiahla úspech aj v rámci medzinárodných meradiel,“ povedal tesne po vymenovaní zvolený kandidát na rektora Jozef Jandačka.

Ako informovala Martina Slavíková z Oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing Žilinskej univerzity, nový rektor sa svojej funkcie ujme 3. júla. Predtým ho musí vymenovať prezident na návrh akademického senátu, ktorý prezidentovi SR predloží ministerka školstva.

Jozef Jandačka sa narodil v roku 1961 v Žiline. Vyštudoval Vysokú školu dopravy a spojov v Žiline, dnešná Žilinská univerzita, odbor strojárska technológia. V roku 1993 získal titul CSc., v roku 1999 titul docent a v roku 2010 sa stal profesorom. V rokoch 2006 – 2014 bol vedúcim Katedry energetickej techniky Strojníckej fakulty Žilinskej univerzity.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.