Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Velvyslanec bieloruskej republiky lescena igor alexandrovic s darom od primatora igora chomu_nocna atmosfera marianskeho namestia v ziline.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Veľvyslanec Bieloruskej republiky Lescena Igor Alexandrovic s darom od primátora Igora Chomu Nočná atmosféra Mariánskeho námestia v Žiline. Foto: zilina.sk
4. novembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na radnici sa zišli dvaja veľvyslanci, ktorí sa zaujímali o potenciál mesta

Žilinu vo štvrtok navštívili dvaja veľvyslanci, ktorí sa zaujímali o potenciál mesta. Na radnici ich privítal primátor Igor Choma. Stretnutia priniesli nové možnosti pre spoluprácu.

V dopoludňajších hodinách primátor prijal na radnici veľvyslanca USA v Slovenskej republike Adama Sterlinga, ktorý je v úrade od augusta 2016. Zaujímal sa o život v Žiline, ako aj o podnikateľské či vzdelávacie prostredie. Vyzdvihol veľmi dobrú spoluprácu ozbrojených síl USA s 5. plukom špeciálneho určenia v Žiline. Za pozitívne pre mesto pokladá aj to, že v okolí Žiliny prebieha výstavba diaľníc.

Primator igor choma s velvyslancom usa adamom sterlingom.jpg
Primátor Igor Choma s veľvyslancom USA Adamom Sterlingom. Foto: zilina.sk

Veľvyslanec Bieloruskej republiky Leščeňa Igor Alexandrovič bol vymenovaný do funkcie 13. júna 2016. Veľvyslanec prejavil záujem o to, aby Žilina nadviazala nové partnerské kontakty s vhodným mestom v Bielorusku. Igor Choma je naklonený takejto myšlienke, avšak musia existovať reálne predpoklady na korektnú spoluprácu partnerských miest. Na rokovaní sa zúčastnil aj riaditeľ SOPK v Žiline Ján Mišura.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.