Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Primátor Žiliny Igor Choma
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
24. júla 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Radnica nanovo vysúťažila auto pre primátora za 60-tisíc eur

Žilinská radnica po kritike mestských poslancov i verejnosti vysúťažila auto pre primátora nanovo.

„Mesto uskutočnilo otvorenú transparentnú súťaž prostredníctvom elektronického kontraktačného systému. Automaticky bolo oslovených 288 dodávateľov, pričom do elektronickej aukcie sa zapojili dvaja dodávatelia. Víťazný uchádzač, ktorým sa stal Audi Centrum Bratislava, ponúkol vozidlo Audi A8 long 3,0 TDI V6 quattro TT8 za najnižšiu cenu 59 814,17 eur bez DPH,“ uviedla vedúca oddelenie mediálnej komunikácie a propagácie žilinskej radnice Erika Mikulová.

Pri prvom verejnom obstarávaní vyhrala ponuka za takmer 80-tisíc eur, teda za najvyššiu možnú cenu, ktorú poslanci primátorovi na kúpu nového auta schválili. Opoziční poslanci však radnicu podozrievali, že dodávateľ i cena bola vopred dohodnutá, pretože požadované parametre boli uvedené príliš konkrétne- napríklad presný stav tachometra či presný dátum registrácie vozidla.

Poslanec Ľubomír Bechný dal aj podnet na prešetrenie na Úrad pre verejné obstarávanie. Úradu sa pýtal „či je možné zadať do špecifikácie, koľko presne má mať obstarávaný automobil najazdené (4 800 km) a či je možné zadať do podmienok, že auto malo byť registrované v SR presne 1.4. 2015“.

Medzitým predajca z dôvodu negatívnej medializácie požiadal o ukončenie zmluvy, čo mesto akceptovalo. Úrad pre verejné obstarávanie preto ukončil prešetrovanie bez konkrétneho záveru. „Oznámili mi, že ukončujú prešetrovanie môjho podnetu ohľadom obstarávania auta pre primátora Žiliny z dôvodu, že mesto sa dohodlo s dodávateľom a odstúpilo od zmluvy. Celé je to divné, pretože ja som dal podnet na prešetrenie, či je v poriadku, že nastavené parametre vyhlásenej súťaže boli uvedené príliš konkrétne. Takto nevieme, na čom sme a či sa môže niečo podobné v budúcnosti zopakovať,“ povedal Bechný.

Mesto kúpu nového auta pre primátora vysvetľuje zastaraným vozovým parkom. „Žilina momentálne využíva dva automobily značky Mercedes- Benz ešte z čias primátora Jána Slotu. Prvý bol zakúpený v hodnote 135 617 eur a má najazdených takmer 689 572 kilometrov a vysokú spotrebu 17,9 litra na 100 km. Druhý Mercedes bol kúpený za 63 737 eur a má najazdených 314 112 kilometrov a spotrebu 13,9 litra na 100 km. Oba mercedesy sú však už za horizontom životnosti. Keďže tieto autá sú neekonomické, bude nutné časom obstarať aj ďalšie nové motorové vozidlo,“ vysvetlila Mikulová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.