Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tehotna_zena_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
5. júla 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Psychofyzickú prípravu v nemocnici absolvuje každá piata budúca rodička

Psychofyzickú prípravu absolvuje v žilinskej fakultnej nemocnici s poliklinikou každá piata budúca rodička. Ich veková hranica je 28 až 40 rokov.

„Rodička pri pôrode s absolvovanou psychofyzickou prípravou porovnateľne lepšie spolupracuje s personálom pôrodnej sály. Taktiež u týchto rodičiek pozorujeme výrazne menej pridružených komplikácií,“ informoval primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia nemocnice Robert Ficek prostredníctvom tlačovej správy.

Budúce mamičky absolvovaním kurzu získajú teoretické a praktické vedomosti o priebehu hospitalizácie spojenej s pôrodom a o priebehu pôrodu. „V jednom kurze je najviac 10 žien, ktoré absolvujú pod dozorom certifikovanej pôrodnej asistentky cvičenia pre budúce mamičky. Získajú informácie o ošetrení novorodenca, či o správnom spôsobe dojčenia,“ vymenúva vedúca sestra gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Jarmila Mackovčáková. V žilinskej nemocnici priemerne odrodia každý mesiac 110 pôrodov.

Kurz psychofyzickej prípravy v skupinovej forme nemocnica organizuje od roku 2005. Trvá štyri týždne a okrem budúcich mamičiek ho môžu absolvovať aj otcovia alebo príbuzní rodičky. „Do budúcna plánujeme aj individuálnu formu, reagujeme tak na dopyt a želania budúcich mamičiek ich manželov a partnerov,“ dodáva Mackovčáková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.