Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rudinyii 1.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Istrofinal
30. októbra 2017 Novinky od © ZilinaDen.sk Diskusia()

Projekt Rudiny II chcú začať stavať na jar

Jeden z najočakávanejších žilinských projektov začnú o pár mesiacov stavať. Za komplexom Rudiny II stojí spoločnosť Istrofinal, ktorá v súčasnosti finalizuje potrebné povolenia. Uviedol to denník etrend.sk.

Nový komplex má vzniknúť na území medzi Centrálnou, Obvodovou a Bajzovou ulicou. S občianskou vybavenosťou sa na tejto ploche, ktorá dostala pomenovanie Rudiny II, počítalo už v územnom pláne z roku 1978.

S projektom polyfunkčného centra prišla spoločnosť Istrofinal už v roku 2007. Centrum malo na ploche 2,5 hektára ponúknuť takmer 100-tisíc štvorcových metrov úžitkovej plochy. Dominantou územia mali byť 19- a 14-poschodové veže. V prvej mali byť kancelárie, v druhej byty. Nachádzať sa ta malo aj nákupné centrum s rozlohou okolo 30-tisíc štvorcových metrov. Architektonické návrhy komplexu pripravilo štúdio Fischers.

Rudinyii.jpg
Istrofinal

Kvôli kríze sa stavba nerealizovala. K reštartu došlo v roku 2013, investor usporiadal urbanisticko-architektonickú súťaž na riešenie daného územia. Prihlásených bolo 12 návrhov, zvíťazil projekt autorského kolektívu zo spoločnosti Proma.

Minulý rok predložil investor úradom zámer na posúdenie vplyvu na životné prostredie. Podľa neho majú na území vyrásť obchodné plochy, štyri bytové domy, parkovisko s 321 parkovacími miestami, námestie s vodnou plochou aj park.

Rudinyii 5.jpg
Istrofinal

V súčasnosti spoločnosť Istrofinal vybavuje potrebné povolenie a oznámila začiatok výstavby. Ak pôjde všetko podľa plánu, s prácami začnú na jar budúceho roka. Bude prebiehať v troch etapách. Prvá bude trvať 18 mesiacov, pol roka od zahájenia predchádzajúcej sa začne druhá etapa.

Počet bytov sa zmenil, v komplexe by ich malo byť 118 vrátane šiestich mezonetov. Na prízemí bytových domov sa budú nachádzať administratívne a obchodné priestory.

Obchodná galéria sa bude nachádzať v blízkosti bytových domov. Bude mať jedno podlažie a vlastné parkovacie miesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.