Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krizovatka solinky.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
21. marca 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Problematickú križovatku na Solinkách prestavajú

Dlhé kolóny v čase dopravnej špičky na križovatke pri pivárni Drevená krava budú onedlho minulosťou. Mesto Žilina pripravuje úpravu stykovej križovatky ulíc Alexandra Rudnaya, Centrálna a Borová na sídlisku Solinky, ktorá má zlepšiť dopravné pomery v týchto miestach a zrýchliť prechodnosť vozidiel.

„Jej riešenie spočíva vo vybudovaní nového odbočovacieho pruhu pre odbočenie vpravo z Borovej ulice v smere na Centrálnu ulicu. Ďalším opatrením je osadenie dopravnej značky so zákazom odbočenia vpravo do areálu súkromnej základnej školy,“ vysvetlil pripravované zmeny primátor Žiliny Igor Choma. V súčasnej dobe je podľa jeho slov vypracovaná projektová dokumentácia a prebieha fáza inžinieringu, v ktorej sa vybavujú jednotlivé povolenia a vyjadrenia príslušných inštitúcií.

Dopravná situácia

Radnica podľa primátora neustále vyvíja iniciatívu na zlepšenie dopravnej situácie v meste. Z dlhodobého hľadiska plánuje mesto rekonštrukciu križovatky Pod Hájom. Vodičov tam trápi sťažené odbočovanie smerom zo sídliska Vlčince na Solinky. Problém s odbočením spôsobuje najmä množstvo áut jazdiacich nielen po hlavnej ceste, ale i vozidlá prichádzajúce z vedľajšej komunikácie. Riešením je prestavba križovatky Pod Hájom na kruhový objazd.

„Tento projekt je však investične i časovo veľmi náročný. Nakoľko je jeho realizácia v dlhodobom časovom horizonte, rozhodli sme sa pristúpiť aspoň k úprave problematickej križovatky pri Drevenej krave. Verím, že po zrealizovaní navrhnutých opatrení sa čiastočne zlepší dopravná situácia na Solinkách,“ uzavrel žilinský primátor.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.