Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DOPRAVA: Prerazenie tunela Ovčiarsko
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
29. apríla 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Pri Žiline prerazili diaľničný tunel Ovčiarsko, má viac ako 2,3 kilometra

Pri Žiline v piatok prerazili 2,3-kilometrový tunel Ovčiarsko, ktorý je súčasťou 11-kilometrového diaľničného úseku D1 Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka. Podľa ministra dopravy Romana Brecelyho ide o významný medzník.

„Pretože každé takéto prerazenie tunela približuje Bratislavu ku Košiciam. Dobudovanie diaľnice má dnes pre nás obrovskú prioritu a je to aj v programovom vyhlásení vlády. Takže všetku pozornosť venujeme diaľnici D1, aby sme mohli po štyroch rokoch povedať, že vodiči môžu v plnom profile cestovať medzi Bratislavou a Košicami,“ povedal Brecely.

DOPRAVA: Prerazenie tunela Ovèiarsko
Generálny riadite+ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Róbert Auxt (uprostred), minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely (vľavo) a predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár počas brífingu s novinármi pri príležitosti slávnostného prerazenia tunela Ovčiarsko. Foto: SITA

Ako ďalej uviedol generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Róbert Auxt, v úseku medzi Hričovským Podhradím a Lietavskou Lúčkou je veľmi náročný terén. „Tento úsek je jedenásťkilometrový, skoro štyri kilometre sú mosty, tri kilometre sú tunely. Momentálne ale neboli žiadne vážne technické problémy s týmto úsekom,“ povedal Auxt a pokračoval, že momentálne je rozostavaných sedem diaľničných tunelov a Ovčiarsko je štvrtým prerazeným.

DOPRAVA: Prerazenie tunela Ovèiarsko
Vedúci stavby tunela Ovčiarsko Jozef Valko (vľavo) s robotníkmi, ktorí prerazili tunel Ovčiarsko. Foto: SITA

Ďalší tunel Žilina na tomto úseku by mal byť prerazený koncom tohto roka. „A dúfame, že v budúcnosti takisto rýchlo naštartujeme aj výstavbu úseku Turany – Hubová, ktorý by bol posledný krajec do celej skladačky, aby sme mali úplne kompletnú diaľnicu z Bratislavy do Košíc,“ dodal Auxt. Dvojrúrový diaľničný tunel Ovčiarsko s dĺžkou 2 367 metrov razili baníci 21 mesiacov, pričom prieskumná štôlňa bola prerazená už pred 18 rokmi.

DOPRAVA: Prerazenie tunela Ovèiarsko
Pohľad do jednej z tunelových rúr tunela Ovčiarsko. Foto: SITA

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.