Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cistenie_lesoparku_praca isla od ruky.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Práca išla od ruky. Foto: zilina.sk
25. apríla 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pri príležitosti Dňa zeme vyčistili dobrovoľníci Lesopark Chrasť, vyzbierali viac ako 800 kg odpadu

Pri príležitosti Dňa Zeme organizovalo mesto Žilina už tradičné čistenie Lesoparku Chrasť. Chladné a premenlivé aprílové počasie neodradilo mnohých dobrovoľníkov, ktorí prišli a priložili ruku k dielu, aby táto najväčšia oddychová zóna v našom meste bola čoraz čistejšia. Vyzbieralo sa viac ako 800 kg odpadu.

Napriek chladnému počasiu sa v sobotu 22. apríla v Lesoparku Chrasť konalo už tradičné jarné čistenie za účasti primátora Igora Chomu, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 100 dobrovoľníkov. Iniciatívy sa chopili aj viceprimátori Patrik Groma, Anton Trnovec a za mestský poslanecký zbor Ľudmila Chodelková, Iveta Martinková, Peter Cibulka, Ľubomír Bechný a Marián Zrník. S prednostom úradu Igorom Liškom sa zúčastnilo viac ako 15 zamestnancov mesta.

Cistenie_lesoparku_smelo do lesoparku.jpg
Smelo do lesoparku. Foto: zilina.sk

Na čistení sa zúčastnili aj členovia združení GO SPACE, Nobis Prospere, členovia Atletickej Akadémie Žilina, Žilinského mládežníckeho parlamentu i členovia tanečnej country skupiny Ruty Šuty, ako aj mladí hokejisti. Úrad poskytol účastníkom pracovné rukavice a vrecia na zber odpadu. Pre všetkých zúčastnených bolo pripravené drobné občerstvenie.

Cistenie_lesoparku_na pamiatku po cisteni lesoparku 2017.jpg
Na pamiatku po čistení lesoparku 2017. Foto: zilina.sk

„Úprimne sa chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa na čistení zúčastnili. Vidieť, že im stav životného prostredia nie je ľahostajný. Svedčí o tom aj fakt, že vo svojom voľnom čase pomohli likvidovať neporiadok, ktorý narobili nezodpovední ľudia v tejto oddychovej zóne. Budem rád, ak sa aj v budúcnosti nájdu takí občania, ktorí sa zapoja do obdobných akcií pre čistotu v našom meste,“ poďakoval sa Igor Choma.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.