Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Erika Jurinová prevzala funkciu predsedu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
5. decembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Predsedníčka kraja Erika Jurinová očakáva v zastupiteľstve pohodlnú väčšinu

Nová predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová očakáva pri schvaľovaní v krajskom zastupiteľstve pohodlnú väčšinu.

„Sú informácie, že vzniknú tri kluby nezávislých poslancov, jeden väčší, dva menšie. A k tomu náš poslanecký klub, ktorý vytvoria poslanci koalície. Vyzerá, že budeme mať pohodlnú väčšinu. Samozrejme, nebránime sa spolupráci s nikým. Na chodbách parlamentu som sa rozprávala aj s poslancami za stranu SNS, takisto hovorili pozitívne o spolupráci. Naozaj, región, kde žijete, tam asi musia ísť tie politické tričká bokom. Dôležité je možno len preťať tie chápadlá niektorých systémov, ktoré tu asi rokmi vznikli, a nastaviť spravodlivejšie podmienky pre všetkých,“ povedala Jurinová.

Prvým podpredsedom Žilinského samosprávneho kraja by mal byť Milan Laurenčík z SaS. Ďalšie personálne výmeny na Úrade Žilinského samosprávneho kraja Jurinová zatiaľ komentovať nechcela. „Sú to všetko veci vo vývine a myslím, že niektoré veci naozaj potrebujú čas, aby sme ich vedeli prezentovať na verejnosti. Čo viem teraz určite povedať, že prvým podpredsedom bude zástupca z SaS, pravdepodobne Milan Laurenčík. Ak sa pán Laurenčík stane podpredsedom, tak túto funkciu bude v prvom rade vykonávať bezplatne a zároveň dostane na starosti jednu oblasť, ktorej sa bude venovať. V tomto prípade sa to bude dať skĺbiť, verím tomu,“ reagovala Jurinová na fakt, že Laurenčík zároveň zostane poslancom Národnej rady SR.

Prvé riadne zastupiteľstvo Žilinského samosprávneho kraja bude 18. decembra. Hlavným bodom programu by malo byť vytvorenie príslušných komisií. O rozpočte na rok 2018 budú poslanci rozhodovať až na ďalšom zastupiteľstve začiatkom budúceho roka.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.