Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nájomné byty Lesník
ilustračné: zilina.sk
25. októbra 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Pre nájomcov mestských bytov platia jasné pravidlá, mesto byty pravidelne kontroluje

Mesto prísne dodržiava pravidlá predeľovania mestských nájomných bytov. Kontrolu dodržiavania pravidiel vyplývajúc zo zmluvy o nájme medzi mestom a nájomcom nastáva taktiež aj pri samotnom užívaní bytu.

Kontrola bytov sa vykonáva najmä na základe podnetov od občanov. Pravidelné kontroly mestských nájomných bytov vykonávajú kompetentní zamestnanci odboru sociálneho a bytového Mestského úradu v Žiline, Mestskej polície Žilina a spoločnosti ŽILBYT, s. r. o. Naposledy prešli kontrolou byty na Košickej ulici č. 8392/2, kde sa nachádza 30 bytových jednotiek. Počas kontroly bolo zistené, že niektorí nájomcovia si neplnia povinnosti spojené s nájmom bytu, taktiež sa zistil problém s porušovaním domového poriadku, nočného pokoja a občianskeho spolunažívania.

Jedným z najzávažnejších problémov je prenajímanie mestského nájomného bytu ďalším subjektom, čiže tretím osobám. V prípade závažných zistení, ako sú hrubé porušovanie povinnosti vyplývajúce z nájmu, hrubé poškodzovanie prenajatého bytu, príslušenstva, spoločných priestorov alebo zariadení, neplatenie nájomného, či využívanie na iný účel môžu viesť k výpovedi nájmu bytu zo strany prenajímateľa, v tomto prípade mesta.

„Je smutné, že dostávame od občanov podnety ohľadom ďalšieho prenajímania bytu a žiaľ, v mnohých prípadoch sa táto skutočnosť aj potvrdzuje. Apelujem na nájomcov, aby si uvedomili, koľko občanov potrebuje vyriešiť bytovú otázku a týmto sa im bráni využiť takúto možnosť,“ dodal primátor Choma.

K 30. septembru 2017 je v poradovníku žiadosti o pridelenie mestského nájomného bytu spolu 199 čakateľov. Žiadosti a tlačivá, poradovník žiadosti o pridelenie bytu a rovnako i podmienky pridelenia nájomného bytu sú zverejnené na webovej stránke mesta Žilina v sekcii Občan – Oddelenie bytové.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.