Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykel pixabay.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
14. marca 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Do práce na bicykli? Prečo nie? Štartuje piaty ročník úspešnej kampane

Projekt, ktorý chráni životné prostredie znižovaním emisií, podporuje zdravý životný štýl a udržateľnú mobilitu v mestách, sa opäť vráti do ulíc Žiliny.

Súťaž štartuje 1. mája a bude prebiehať počas celého mesiaca, kedy budú súťažiaci dochádzať do práce na bicykli a svoje údaje o jazdách budú priebežne evidovať do systému. Po skončení sa údaje vyhodnotia a najlepší súťažiaci získajú ocenenia. Kampaň je v tomto roku rozšírená o viaceré inovácie. Najzaujímavejšou z nich je nový spôsob zaznamenávania jázd v podobe mobilnej aplikácie.

Záujemcovia, ktorí sa chcú do súťaže zapojiť, musia vytvoriť dvoj- až štvorčlenné tímy z rovnakej organizácie sídliacej na území mesta Žilina, pričom počet tímov nie je obmedzený. Zapojiť sa môžu aj družstvá študentov, ktorí budú na bicykli dochádzať do svojich škôl. Podmienkou je však vek minimálne 15 rokov. Registrácia tímov prebieha od začiatku marca do 5. mája.

Motivovanie zamestnávateľov

Tohtoročná, v poradí piata celonárodná akcia s mottom „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ bude propagovať výhody, ktoré so sebou prináša cestovanie do práce na bicykli. Má motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali podmienky na svojich pracoviskách pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a zároveň by ich mala motivovať, aby namiesto motorového vozidla použili na dochádzanie do práce bicykel.

Zatiaľ sa prihlásili dva tímy

Myšlienku tohto unikátneho projektu každoročne podporuje i Mestský úrad v Žiline. Tento rok sa zatiaľ prihlásili dva tímy. Podľa slov primátora Igora Chomu vychádza úrad cyklistom maximálne v ústrety. „Pred budovou úradu máme osadené cyklostojany, ktoré slúžia nielen našim zamestnancom, ale i návštevníkom, ktorí prídu na úrad na bicykli,“ uviedol primátor.

Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor, organizačným a odborným garantom súťaže je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. V minulom ročníku sa do nej prihlásilo viac ako osemtisíc cyklonadšencov zo 74 slovenských miest.

Lokálnym koordinátorom súťaže za mesto Žilina je Ľuboš Slebodník, vedúci oddelenia mobility ([email protected]). Viac informácií o pravidlách a priebehu súťaže nájdete na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Do pracena bicykli_plagat.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.