Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Do_prace_na_bicykli_2016 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Účastníci súťaže Do práce na bicykli, ktorí sa zúčastnili na vyhodnocovaní. Foto: zilina.sk
21. júna 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Poznáme víťazov súťaže Do práce na bicykli 2016. Kto získal ocenenie?

V máji sa už tradične koná národná kampaň Do práce na bicykli na podporu dochádzky do práce na bicykli a na podporu využívania cyklodopravy. Bicykel ako dopravný prostriedok je šetrný k životnému prostrediu, peňaženke a najmä prospešný zdraviu. Preto túto kampaň dlhodobo podporuje aj mesto Žilina a zlepšuje podmienky pre jej rozvoj.

Podobne ako v minulých rokoch aj tento rok sa mesto Žilina zapojilo do súťaže Do práce na bicykli 2016, ktorá sa konala od 1. do 31. mája 2016. Po marcovej výzve mali cyklistickí nadšenci možnosť sa zapojiť do tejto súťaže a v uvedenom období jazdiť do práce prevažne na bicykli. Podmienkou však bola spätosť s mestom Žilina, a to buď na základe trvalého pobytu v meste, alebo na základe miesta výkonu práce na území mesta.

V tomto ročníku tak urobilo 199 nadšencov, ktorí vytvorili až 61 tímov. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom je to viac ako 3-násobný nárast počtu súťažiacich (v roku 2015 sa do súťaže zapojilo 61 súťažiacich v 22 tímoch).

V pondelok 20. júna sa na Mestskom úrade v Žiline uskutočnilo záverečné vyhodnotenie súťaže. Vyhlásili sa výsledky a ocenili sa najlepšie tímy a jednotlivci.

Každý súťažiaci mal možnosť si svoje jazdy na bicykli evidovať na webovom portáli, kde sa mu najazdené jazdy a kilometre spočítavali. Aj vďaka priaznivému počasiu, ktoré vládlo v máji sa Žilina v rebríčku samospráv ocitla na 6. mieste s 26 677,7 spoločne najazdenými kilometrami (v minulom roku to bolo 13. miesto).

V hodnotení samospráv z hľadiska počtu najazdených kilometrov v prepočte na počet obyvateľov obsadila Žilina 22. miesto. V prípade počtu jázd je to 28. miesto. Ušetrilo sa dokopy približne 7 172, 3 kg CO2 (v prípade, že súťažiaci by namiesto bicykla jazdili do práce autom) a odjazdili 5 092 jázd.

Do_prace_na_bicykli_2016 2.jpg
Víťazka bonusovej kategórie Mária Jánošíková spolu so zástupcom primátora Antonom Trnovcom a lokálnym koordinátorom súťaže za mesto Žilina Ľubošom Slebodníkom. Foto: zilina.sk

V rámci súťaže sa hodnotili dve kategórie:

víťazný tím s najvyšším priemerným počtom najazdených kilometrov na člena tímu sa stal tím ENGINE 2 v zostave Tomáš Turský, Michal Segin, Tomáš Polák, Ondrej Cyprich, ktorí najazdili v priemere 564,7 km na člena;

najlepším jednotlivcom v tejto kategórii sa stala Anna Harvánková z tímu VČIELKY, ktorá najazdila úctyhodných 1 063,41 km;

víťazný tím s najvyšším priemerným počtom jázd na člena tímu sa stal tím NIZA v zostave Elena Zubajová, Alojz Nižník, ktorí odjazdili priemerne 45 jázd na člena;

najlepším jednotlivcom v tejto kategórii sa stali hneď dvaja súťažiaci, a to Marián Meriač z tímu LUTON a Alojz Nižník z tímu NIZA, ktorí zhodne odjazdili 54 jázd.

Víťazom Bonusovej kategórie, ktorá je určená všetkým súťažiacim, ktorí najazdili aspoň 2/3 všetkých možných jázd, sa na základe žrebovania stala Mária Jánošíková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.