Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zasadnutie mestského zastupiteľstva v Žiline
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
27. júna 2017 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk

Na poslednom zastupiteľstve rokovali poslanci viac ako 12 hodín

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline sa v pondelok 26. júna stretli na 26. zasadnutí, na ktorom rokovali o viacerých témach. Venovali sa rôznym oblastiam od športu, kultúry, sociálnych služieb, financií až po školstvo či dopravu.

Júnové mestské zastupiteľstvo prinieslo rozpravu o viacerých témach, ktoré rezonujú v Žiline. Poslanci schválili návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorým sa upravuje prevádzkový poriadok pohrebísk v Žiline. Dôvodom úpravy prevádzkového poriadku bol fakt, že správa pohrebísk sa rozšírila o nové o pohrebisko na vojenskom cintoríne Bôrik, kde vznikli nové urnové miesta v urnovom háji a v urnovej stene.

Úpravy sa týkali i cenníka, ktorý je súčasťou prevádzkového poriadku, a to zrušením niektorých poplatkov. Niektoré poplatky boli upravené a doplnené o nové položky týkajúce sa pohrebiska na Bôriku či prenájmu domov smútku.

Ďalším bodom rokovania mestských poslancov bol návrh na založenie spoločnosti s ručením obmedzeným – Integrovaná doprava Žilinského kraja, s. r. o. Poslaním integrovaného dopravného systému hromadnej dopravy osôb (IDS) je vytvorenie takého systému, ktorý pri daných ekonomických možnostiach uspokojí prepravné potreby obyvateľov a návštevníkov daného regiónu, t. j. poskytne dostatočne kvalitnú a cenovo prístupnú ponuku potenciálnym zákazníkom.

Vznikom spoločnosti sa mesto Žilina bude aktívne spolupodieľať na zlepšení dopravných podmienok v regióne a tým zlepší i kvalitu poskytovaných dopravných služieb.

Poslanci taktiež podporili doplňujúci návrh týkajúci sa poskytovania sociálnych služieb. K už existujúcim poskytovaným sociálnym službám po novom pribudne ďalšia. Ide o poskytovanie sociálnej služby v dennom stacionári – Dennom centre na Ovocinárskej 33 – na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia, nepriaznivého zdravotného stavu alebo z dôvodu dovŕšenia dôchodkového veku, ktorú poskytovateľ poskytuje ambulantnou formou. Služba bude poskytovaná v pracovných dňoch pondelok, streda a piatok, v čase od 13. do 17. hodiny.

Jedným z bodov rokovania, ktorý poslanci schválili bol tiež návrh na ustanovenie symbolov pre jednotlivé mestské časti v Žiline, a to: Vlčince, Považský Chlmec, Brodno, Budatín, Zádubnie a Zástranie. Návrh pozitívne vnímajú i samotní občania a vítajú takúto aktivitu mesta, ktorá ešte viac umocní ich pocit spolupatričnosti a hrdosti na miesto, v ktorom žijú.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.