Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11822_thinkstockphotos 149075263 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. decembra 2018 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Poslanci žiadajú odstúpenie popradského viceprimátora Kavku pre útok jeho psov na srnca

POPRAD 20. decembra (WebNoviny.sk) – Šesť poslancov Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Poprade adresovalo otvorený list druhému viceprimátorovi mesta Ondrejovi Kavkovi, v ktorom ho žiadajú, aby odstúpil z funkcie.

Dôvodom má byť medializovaná informácia o útoku dvoch Kavkových psov na srnca, ktorého strhli v blízkosti cyklistického chodníka. Podľa očitých svedkov sa po upozornení na to správal arogantne. Viceprimátor obvinenia odmieta a primátor mesta Anton Danko sa vyjadril, že až do uzavretia prípadu má jeho plnú dôveru.

Správal sa arogantne a vyhrážal sa nám

Psy zaútočili na srnca začiatkom decembra, keď už Ondrej Kavka zastával funkciu druhého viceprimátora mesta. Poslanci chcú preto otvoreným listom apelovať na Kavku, aby prevzal za vzniknutú situáciu politickú zodpovednosť.

Ako ďalej uvádzajú vo svojom liste adresovanom Kavkovi, údajne sa snažil z miesta incidentu ujsť a odmietol počkať na policajnú hliadku, ktorá by celú vec vyšetrila. „Podľa vyjadrení poľovníkov ste na nich slovne útočili a dokonca sa im aj vyhrážali,“ uvádzajú poslanci v liste.

„Vieme, že išlo o jeho psov, všetko sme sledovali z diaľky pomocou ďalekohľadov. Kolega sa za majiteľom psov vybral a pokúsil sa ho kontaktovať. Správal sa arogantne a vyhrážal sa nám, a tak sme privolali políciu,“ uviedol pre agentúru SITA Michal Kadlot z Poľovníckeho združenia Dubina Poprad, ktorý zároveň dodáva, že až neskôr, po privolaní policajnej hliadky, sa dozvedeli, že ide o viceprimátora.

Psy neboli na vôdzke a nemali ani košík. Srnu museli napokon poľovníci utratiť. Výsledkom celého tohto incidentu bolo podanie trestného oznámenia pre podozrenie z prečinu poškodzovania cudzej veci.

Prekrútené fakty

Podľa poslaneckého klubu nešlo o prvý incident viceprimátorových psov. Podľa písomného vyjadrenia ďalšieho svedka Kavkove psy približne pred rokom v tomto období napadli a dotrhali ďalšiu srnu.

„Tento svedok vo svojom vyjadrení uvádza, že je ochotný v prípade prešetrovania tohto prípadu políciou vypovedať ako svedok,“ informoval člen klubu Poprad 22 Peter Dujava. „Takéto správanie verejného činiteľa je neprípustné, neakceptovateľné a robí zlé meno mestu Poprad,“ pokračuje text v otvorenom liste.

Viceprimátor Kavka však tvrdí, že okolnosti týkajúce sa tejto udalosti nesúvisia s jeho pôsobením vo funkcii viceprimátora. „Voči mojej osobe nebolo začaté žiadne vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní, v prípade vystupujem ako svedok a preto považujem obvinenia voči mne vznesené za klamstvo a útok na moju osobu. Verím, že orgány vyšetrujúce túto udalosť budú dôsledné a nájdu odpovede na nezodpovedané otázky, vrátane vyvrátenia rôznych dezinterpretácií a prekrútených faktov, ktoré sa v tejto súvislosti objavili v médiách a na sociálnych sieťach“.

Kavka má primátorovu dôveru

V prípade, že Kavka dobrovoľne neodstúpi z funkcie do konca roka 2018, poslanci chcú verejne vyzvať primátora mesta Poprad Antona Danka, aby ho odvolal. Ako informoval agentúru SITA hovorca MsÚ v Poprade Marián Galajda, Kavka má primátorovu dôveru a až do ukončenia vyšetrovania platí prezumpcia neviny.

Poslanecký klub Poprad 22 v zložení Peter Dujava, Tatiana Husárová, Jozef Košický, František Majerský, Helena Mezenská a Igor Wzoš sa prezentuje ako apolitický a vznikol s cieľom zastávať záujmy Popradčanov. „Máme rovnaké morálne a hodnotové postoje a slušnosť, aj tá politická, je jedným z nich,“ uzavrel Jozef Košický.

Viac k témam: Anton Danko, Ondrej Kavka, trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci žiadajú odstúpenie popradského viceprimátora Kavku pre útok jeho psov na srnca © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.