Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestsky urad_za_maps.google 1.jpg
ilustračné: maps.google.sk
11. augusta 2017 Novinky od ZilinaDen.sk© ZilinaDen.sk

Poslanci na štvrtkovom zastupiteľstve odsúhlasili platbu 150 000 eur investorovi

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline schválili na štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí návrh dohody o urovnaní so spoločnosťou Mestský investorský útvar, s. r. o., Žilina (MIÚ).

Mesto Žilina a Mestský investorský útvar, s. r. o., Žilina uzatvorili v roku 1995 mandátnu zmluvu, na ktorej základe mal Mestský investorský útvar poskytovať mestu inžiniersku, investorskú a poradenskú činnosť. Zmluva bola platná do 31. mája 2015, mesto ju však v roku 2009 vypovedalo. Keďže v roku 2011 Krajský súd Žilina rozhodol, že výpoveď je neplatná, medzi mestom a MIÚ vznikli viaceré súdne spory.

Vyplatením približne 150 000 eur sa celý spor ukončí. Hoci celkovo príde mesto o 1,7 milióna eur, ďalší milión ušetrí. Svoj podiel v spoločnosti mesto následne odpredá.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.