Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Futbalový štadión
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
25. júla 2016 Šport od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Polícia sa pripravuje na zápas AS Trenčín a KP Legia Varšava, pripravte sa na obmedzenia

Žilinská polícia prijala v súvislosti s futbalovým zápasom medzi klubmi AS Trenčín a KP Legia Varšava niekoľko bezpečnostných opatrení. Zápas bude v stredu 27. júla na žilinskom futbalovom štadióne.

Na ochranu života, zdravia, majetku a verejného poriadku, na zamedzenie výtržností a diváckeho násilia v okolí futbalového štadióna a v meste Žilina, prípadne zamedzeniu prejavov národnostnej, rasovej alebo inej neznášanlivosti alebo iných prejavov napĺňajúcich znaky trestných činov bude dohliadať niekoľko stoviek policajtov, jazdná polícia, psovodi so služobnými psami, pripravený bude aj primeraný počet policajnej techniky,“ informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Pre futbalový zápas bude v stredu najmä v blízkom okolí štadióna dočasne obmedzená doprava. Ide predovšetkým o ulice Športová, Uhoľná a Hviezdoslavova. Na Uhoľnej ulici sa nebude môcť celý deň parkovať a na premávku bude dohliadať mestská polícia. Na ďalších uliciach a v meste budú riadiť a usmerňovať dopravu príslušníci policajného zboru.

Polícia taktiež požiadala predstaviteľov mesta Žilina, aby zakázali predaj alkoholických nápojov priamo na futbalovom štadióne a v pohostinských zariadeniach v jeho blízkosti. Polícia žiada najmä futbalových fanúšikov, ale aj širokú verejnosť, aby dôsledne rešpektovali pokyny polície, boli tolerantní a trpezliví pri dopravných obmedzenia.

Opatrenia však prijal aj organizátor futbalového stretnutia. Ten okrem iného upozorňuje na to, že na tribúny vyhradené pre fanúšikov klubu AS Trenčín nebudú z bezpečnostných dôvodov púšťať Poliakov ani v prípade, že budú mať platnú vstupenku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.