Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Senior pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay
20. apríla 2018 Novinky od ZilinaDen.skKR PZ v Žiline, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Podvodníci telefonicky žiadali peniaze od seniorov, vydávali sa za doktorov

V Žilinskom okrese sa v predchádzajúcich dňoch podvodníci viackrát snažili získať peniaze od seniorov. Neznámy páchateľ telefonicky zavolá a predstaví sa ako lekár. Seniorom oznámi, že ich príbuzný mal dopravnú nehodu a je na urgentnom príjme Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline s ľahšími zraneniami, ale nemôže rozprávať.

Povie, že je potrebné vyplatiť odškodné tri- až päťtisíc eur pre zranených pri dopravnej nehody, aby to neriešila polícia. Seniorom nahlási číslo účtu, na ktorý majú poslať peniaze do dvoch hodín od telefonátu. K osobnému kontaktu s poškodenými nedochádza a celá komunikácia prebieha telefonicky.

Ako sa uvádza v stanovisku Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina, telefonujúci, ktorí sa vydávajú za službukonajúcich lekárov urgentného príjmu, nie sú zamestnancami nemocnice a nemajú poverenie kontaktovať rodinných príslušníkov. „Naši zdravotníci pri nehode či inej udalosti kontaktujú najbližších príbuzných, od ktorých nikdy nevyžadujú žiadne finančné prostriedky,“ uviedla nemocnica. Vedenie nemocnice odporúča, aby rodinní príslušníci v takýchto prípadoch okamžite kontaktovali najskôr urgentný príjem na telefónnom čísle +421 41 5110 226 alebo +42141 5110 345, prípadne osobne navštívili nemocnicu a informovali sa o prijatí pacienta na oddelenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.