Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
50062_bp_3268 640x420.jpg
22. septembra 2021 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Podpredsedom Najvyššieho správneho súdu by sa mal stať Trenčan, do funkcie ho musí vymenovať Čaputová

22.9.2021 (Webnoviny.sk) – Podpredsedom Najvyššieho správneho súdu SR by sa mal stať Marián Trenčan. Na 13. zasadnutí o tom v hlasovaní rozhodli členovia Súdnej rady SR. Na hlasovaní sa zúčastnilo 13 členov súdnej rady. Za kandidáta ho zvolili jednohlasne – hlasom všetkých 13-tich prítomných členov.

O vymenovaní kandidáta za podpredsedu Najvyššieho správneho súdu SR rozhodne definitívne prezidentka Zuzana Čaputová.

Rada sa jednohlasne zhodla

Pred samotným hlasovaním sa súdna rada jednohlasne zhodla na uznesení, že u kandidáta nezistila žiadne pochybnosti o úplnosti majetkového priznania, statočnosti pôvodu majetku a majetkového prírastku či strate sudcovskej spôsobilosti.

Kandidát podľa súdnej rady zároveň neporušil sudcovskú spôsobilosť v oblasti stránenia sa obchodných, finančných či majetkových vzťahov s osobami z prostredia organizovaného zločinu.

Na post podpredsedu Najvyššieho správneho súdu SR navrhol Trenčana samotný Najvyšší správny súd SR aj Okresný súd Bratislava III. Návrh Okresného súdu Bratislava III. však nespĺňal všetky potrebné náležitosti.

Trenčanovo pôsobenie

Trenčan pôsobí vo funkcii sudcu od roku 1996. Po dlhoročnom pôsobení na Krajskom súde v Bratislave bol v roku 2017 preložený na Najvyšší súd SR, kde sa stal predsedom senátu na správnom kolégiu. Od 1. augusta tohto roku pôsobí ako sudca Najvyššieho správneho súdu SR.

Za podpredsedu Najvyššieho správneho súdu môže byť zvolený iba sudca, ktorý pôsobí priamo na Najvyššom správnom súde. Podľa Ústavy SR je podpredseda Najvyššieho správneho súdu volený na obdobie piatich rokov, na návrh Súdnej rady SR ho do funkcie vymenováva prezident SR.

Viac k témam: podpredseda Najvyššieho správneho súdu SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Podpredsedom Najvyššieho správneho súdu by sa mal stať Trenčan, do funkcie ho musí vymenovať Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.