Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podchod pri mestskej krytej plavarni zilina 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: zilina.sk
20. júla 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Podchod pri žilinskej plavárni získal nový vzhľad. Páči sa vám?

Začiatkom júla získal podchod pri Mestskej krytej plavárni Žilina nový vzhľad. Autorom graffiti a street-artových diel bol rodák zo Žiliny Ján Jančár, ktorý už v minulosti s mestom spolupracoval pri úprave podchodu na Ulici Matice slovenskej.

Ján Jančár spolu s kolektívom svojím umením opäť skrášlili mesto a dali novú tvár podchodu, ktorý bol v dezolátnom stave. Morské motívy v odtieňoch zelenej a modrej v podchode sa tematicky hodia k okoliu samotnej plavárne.

„Graffiti maľby sú už v tejto dobe svetový fenomén. Myslím si, že v tomto prevedení sú určite pre Žilinu prínosom. V mene obyvateľov mesta pánovi Jančárovi vyslovujem úprimné poďakovanie. Jeho práca sa isto stane príkladom aj pre mnoho ďalších žilinských umelcov, ktorí vedia, že graffiti – ako umenie – môže potešiť nejedno oko či ducha,“ povedal zástupca primátora Patrik Groma.

Najprv sa vyčistili všetky steny podchodu od plagátov a rôznych letákov, vymaľovali sa podkladovým náterom a následne mohli writeri tvoriť. S nápadom prišiel samotný umelec, ktorý mestu ponúkol pomoc s týmto podchodom za podmienok, ktoré si mesto samo určí.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.