Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
študentka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
22. septembra 2015 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Počet študentov na Žilinskej univerzite klesol. Je ich o vyše tisíc menej ako minulý rok

V aktuálnom akademickom roku 2015/2016 bude na Žilinskej univerzite študovať vo všetkých formách a stupňoch štúdia 8 722 študentov, vlani ich bolo takmer desaťtisíc.

Ako ďalej uviedla Katarína Géčová z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing univerzity, menej študentov zaznamenali na prvom aj druhom stupni vysokoškolského štúdia. Do prvého ročníka bakalárskeho stupňa nastúpilo tento rok 2 446 študentov, čo je o 176 menej ako vlani.

Podľa rektorky Žilinskej univerzity Tatiany Čorejovej záujem absolventov stredných škôl bol aj tento rok prevažne orientovaný na študijné programy ekonomicko-manažérskeho a humanitného zamerania.

I napriek podstatnej inovácii marketingových nástrojov a popularizácii vedy, pozitívny výsledok v tomto akademickom roku nemôžeme ešte očakávať. Nepriaznivú situáciu v rozložení záujmu stredoškolákov o ďalšie štúdium môže zmierniť i nová forma motivačných štipendií. Tieto boli po prvýkrát vyplatené v roku 2014 študentom vybraných študijných odborov,“ povedala Čorejová.

Špeciálne motivačné štipendium môžu študenti Žilinskej univerzity získať v 20 študijných programoch prvého stupňa a 25 programoch druhého stupňa. V predchádzajúcom akademickom roku vyplatila Žilinská univerzita toto štipendium 1 242 študentom v priemernej výške 450 eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.