Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zilinska univerzita maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
4. októbra 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Počet študentov na Žilinskej univerzite klesá, zahraničných pribúda

Počet študentov na Žilinskej univerzite už niekoľko rokov klesá. V aktuálnom 65. akademickom roku 2017/2018 začalo na Žilinskej univerzite študovať vo všetkých formách a stupňoch štúdia 7 775 študentov. Vlani ich bolo 8 200, pred dvoma rokmi viac ako 8 700 a pred tromi rokmi takmer 10 000.

„Univerzitu teší pozitívny trend v počte zapísaných zahraničných študentov. V tomto roku sa bude na Žilinskej univerzite v Žiline vzdelávať 167 študentov z krajín mimo Slovenskej republiky, čo je o 41 viac ako v akademickom roku 2016/2017,“ uviedla Martina Slavíková z oddelenia pre medzinárodné vzťahy a marketing Žilinskej univerzity v Žiline.

Sedem fakúlt Žilinskej univerzity ponúka vo všetkých formách a stupňoch vysokoškolského štúdia 179 akreditovaných študijných programov. Podľa Slavíkovej univerzita ponúka študijné programy inovované v súlade s najnovšími výsledkami vedy a s potrebami praxe. Medzi nimi aj niekoľko úplne nových programov, napríklad autotronika, bezpečnosť a ochrana kritickej infraštruktúry, počítačové modelovanie a simulácie v strojárstve, technológia údržby lietadiel, aplikovaná telematika, fotonika, inteligentné informačné systémy či program plánovanie dopravnej infraštruktúry.

„Zvyšovať záujem najmä o technické študijné programy každoročne pomáhajú odborové a podnikové štipendiá a štipendijné stáže vo významných spoločnostiach z oblasti strojárenstva a dopravy. Odborové štipendiá sú každý rok poskytované viac než 1 000 študentom. Taktiež môžu študenti získať motivačné štipendiá prospechové, mimoriadne alebo fakultné, ak budú mať výborný prospech, prípadne dosiahnu mimoriadny výsledok v oblasti štúdia, výskumu, športovej či umeleckej činnosti,“ dodala Slavíková.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.