Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cistenie_lesoparku.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
26. apríla 2016 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Počas upratovania Lesoparku Chrasť sa vyzbierala takmer tona odpadu

V sobotu 23. apríla organizovalo mesto Žilina už tradičné čistenie Lesoparku Chrasť. Chladné a premenlivé aprílové počasie neodradilo zhruba 100 dobrovoľníkov, ktorí za dopoludnie vyzbierali takmer 1 000 kg odpadu.

Na jarnom čistení sa zúčastnili primátor, zástupca primátora, mestskí poslanci, zamestnanci úradu, občania mesta i žilinskí žiaci. Rovnako aj členovia Jednoty dôchodcov Slovenska zo Žiliny. Mesto poskytlo účastníkom pracovné rukavice a vrecia na zber odpadu. Pred obedom sa mohli dobrovoľníci občerstviť teplým čajom a bagetami.

Seniori, čistenie Lesoparku Chrasť
Opäť sa zapojili aj seniori. Foto: zilina.sk

„Úprimne sa chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa čistenia zúčastnili a tým dali najavo, že im nie je ľahostajný stav životného prostredia. Vo svojom voľnom čase pomohli likvidovať neporiadok, ktorý narobili nezodpovední ľudia v mieste, ktoré slúži na relax a odpočinok. Budem rád, ak sa aj v budúcnosti nájdu takí občania, ktorí sa zapoja do obdobných akcií pre čistotu v našom meste,“ poďakoval primátor Igor Choma tým, ktorí sa na čistení Lesoparku Chrasť zúčastnili.

Primátor, čistenie Lesoparku Chrasť
Primátor Igor Choma sa tradične zúčastňuje na čistení Lesoparku Chrasť. Foto: zilina.sk

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.