Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
mhd, cestovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
22. mája 2017 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.sk

Počas Staromestských slávností budú premávať mimoriadne spoje

Dopravný podnik mesta Žiliny, s. r. o., a SAD vypravia počas Staromestských slávností v dňoch 25. až 27. mája po 23. hodine mimoriadne spoje z centra mesta na jednotlivé sídliská a do mestských častí.

Vo štvrtok 25. mája bude možné využiť prepravu z centra mesta na sídliská Vlčince, Solinky, Hliny a Hájik:

nočným spojom linky č. 50 s odchodom o 23.00 hod. zo zastávky Železničná stanica, mimoriadnym spojom o 23.40 hod. po trase linky č. 50 s odchodom zo zastávky Železničná stanica, mimoriadnym spojom s odchodom o 24.00 hod. po trase linky č. 50 zo zastávky Polícia na sídlisko Hájik.

V piatok 26. mája bude preprava zabezpečená nasledovne:

nočným spojom linky č. 50 s odchodom o 23.00 hod. zo zastávky Železničná stanica, mimoriadnym spojom s odchodom o 23.40 hod. po trase linky č. 50 zo zastávky Železničná stanica na sídliská,
mimoriadnym spojom s odchodom o 24.00 hod. po trase linky č. 50 zo zastávky Polícia na sídlisko Hájik, mimoriadnymi spojmi o 23.40 hod. do jednotlivých prímestských častí mesta Žiliny a to takto:
zo zastávky Hurbanova (Tesco) linkou č. 22 smer Budatín a Brodno,
zo zastávky Hurbanova (Tesco) linkou č. 24 smer Trnové,
zo zastávky Hurbanova (Tesco) linkou č. 27 smer Budatín, Zádubnie a Zástranie,
zo zastávky Hurbanova (Úrad práce) linkou č. 21 smer Závodie, Bánová a Bytčica*.
*Mimoriadny spoj linky č. 21 bude mať v Bánovej konečnú zastávku Námestie sv. J. Bosca, pričom ďalej sa presunie po Kamennej ceste na zastávku Na stanicu a následne obslúži konečnú zastávku Bytčica.

Na mimoriadnych spojoch do prímestských častí bude nástupná zastávka Hurbanova a ostatné zastávky budú iba výstupné podľa požiadaviek cestujúcich zadaním znamenia vodičovi prostredníctvom singalizačného zariadenia.

V sobotu 27. mája bude možné využiť prepravu z centra mesta na sídliská Vlčince, Solinky, Hliny a Hájik:

nočným spojom linky č. 50 s odchodom o 23.00 hod. zo zastávky Železničná stanica, mimoriadnym spojom o 23.40 hod. po trase linky č. 50 s odchodom zo zastávky Železničná stanica, mimoriadnym spojom s odchodom o 24.00 hod. po trase linky č. 50 zo zastávky Polícia na sídlisko Hájik.

Mimoriadne cestovné

Pre mimoriadne spoje a uvedený spoj nočnej linky č. 50 bude platiť nasledovné cestovné:
cestovný lístok jednopásmový základný (0,55 €),
cestovný lístok jednopásmový zľavnený (0,35 €),
predplatný elektronický lístok,
SMS lístok (1 €).

Mimoriadne_spoje.jpg

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.