Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Trolejbus
ilustračné: zilina.sk
11. októbra 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Po zavedení bezplatnej MHD stúpol počet cestujúcich o 40 percent

Bezplatné cestovanie v žilinskej mestskej hromadnej doprave pre žilinských seniorov, žiakov a študentov prinieslo podľa radnice nárast počtu cestujúcich až o 40 percent.

„Samozrejme, že to má pozitívny dopad na počet áut v centre mesta, pretože ľudia prirodzene začali chodiť zadarmo mestskou hromadnou dopravou. Aj naďalej budeme pokračovať tak, ako to bolo nastavené. Budeme chcieť ešte v budúcom roku prísť aj s bezplatnou dopravou pre poslednú skupinu, ktorá doteraz nie je zdarma a to sú všetci ostatní. Samozrejme, uvidíme, ako sa k tomu postaví mestské zastupiteľstvo, ale vidno, že tento nápad, ktorý sme prevzali z Frýdku-Místku, už začínajú preberať aj iní primátori, aj iní župani, takže ono naozaj vidno, že takýto spôsob dopravy má svoj efekt,“ povedal žilinský primátor Igor Choma. Dopravný podnik mesta Žiliny v súčasnosti prepraví 12 miliónov cestujúcich ročne.

Bezplatnú dopravu v MHD zavádza mesto postupne pre jednotlivé skupiny Žilinčanov. Seniori od 62 rokov cestujú zadarmo od decembra 2015, žiaci základných škôl od februára 2017 a študenti stredných a vysokých škôl od septembra 2017. „Podať žiadosť o bezplatnú prepravu môžu študenti po splnení stanovených podmienok na dvoch miestach, a to v pokladniach Dopravného podniku mesta Žilina na Námestí Andreja Hlinku a na Mestskom úrade v Žiline. Podmienky na bezplatnú prepravu sú dostupné na webovej stránke dopravného podniku www.dpmz.sk,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba. Podmienkou bezplatného cestovania je trvalý pobyt v meste a uhradené všetky miestne dane a poplatky, teda žiadne podlžnosti voči mestu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.