Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12239_13 640x420.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
2. januára 2019 SlovenskoSprávy od ZilinaDen.sk Diskusia()

Po pätnástich rokoch obnovili osobnú železničnú dopravu na trati Zvolen – Šahy

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – Po pätnástich rokoch obnovili osobnú železničnú dopravu na trati Zvolen – Šahy.

V oboch smeroch tam bude od 2. januára premávať zatiaľ najmä v pracovných dňoch celkom 22 vlakov. Ako v stredu informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ak verejnosť prejaví dostatočný záujem o železničné spoje, ponuku chce rozšíriť aj na víkendy.

Zlepšenie kvality

„Som veľmi spokojný, že sa nám tento zámer podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Ľudia majú teraz možnosť využívať železničnú dopravu, ktorá tu dlhé roky chýbala. Vnímam to ako nový impulz pre celý región a zlepšenie kvality života jeho obyvateľov,“ reagoval minister dopravy a výstavby Arpád Érsek na obnovenie osobnej vlakovej dopravy na trati Zvolen – Šahy.

Osobná doprava na 74 kilometrov dlhej trati Zvolen – Šahy bola zastavená v roku 2003 pre nízky záujem cestujúcich. Trať bola doposiaľ udržiavaná len pre potreby nákladnej dopravy. Opätovné sprevádzkovanie osobnej prepravy inicioval práve súčasný šéf rezortu dopravy. Celkovo bude jedenásť osobných vlakov premávať v úseku Zvolen – Šahy a opačne, štyri vlaky v úseku Dudince – Šahy a sedem vlakov v úseku Krupina – Zvolen.

Rýchlejšie cestovanie

„Rozloženie vlakov je zamerané na nosné sídla tohto regiónu, teda Krupinu, Zvolen, Dudince, Šahy a Hontianske Nemce, ktoré majú najväčší potenciál z pohľadu mobility cestujúcich. Prioritne budú tieto vlaky zabezpečovať dopravu do a zo školy a práce,“ priblížila hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká.

„Zároveň budú mať prípoje v Šahách na smer Čata a vo Zvolene najmä na diaľkové spoje smer Bratislava a Košice. Vlaky nebudú zastavovať na zastávkach Bzovská Lehôtka, Devičie a Slatina, čím sa umožní rýchlejšie cestovanie,“ dodala.

Ministerstvo dopravy vníma tento krok veľmi pozitívne a cestovanie na trati bude priebežne vyhodnocovať. Ak sa preukáže, že cestujúci majú o železničnú dopravu záujem, cieľom rezortu je postupne ponuku rozširovať aj počas víkendov.

Viac k témam: vlaky, Zvolen-Šahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Po pätnástich rokoch obnovili osobnú železničnú dopravu na trati Zvolen – Šahy © SITA Všetky práva vyhradené.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.