Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vranie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
27. októbra 2015 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Po mesiaci otvorili provizórny most do Vrania. Vodiči už nemusia jazdiť po 20-kilometrovej obchádzke

Dočasný most ponad rieku Kysuca uľahčí cestovanie miestnym obyvateľom, viac ako mesiac museli do centra Žiliny jazdiť po 20-kilometrovej obchádzke.

Most pre autá i chodcov postavila Národná diaľničná spoločnosť, ktorá v tejto lokalite buduje diaľnicu D3. Jedinú priamu prístupovú cestu do mestskej časti Vranie, ktorú dlhodobo ohrozujú zosuvy svahu, žilinská radnica 23. septembra uzavrela.

„Nemohli sme ďalej odkladať stavebné práce na mestskej komunikácii vo Vraní, pretože sa blíži zima a vyriešenie tohto problému by sa oddialilo. Som rád, že premostenie poslúži najmä obyvateľom Vrania, ktorí už nemusia využívať obchádzku cez Kysucké Nové Mesto,“ povedal primátor Žiliny Igor Choma. Stabilizáciu svahu a spevnenie cesty za vyše 250-tisíc eur by mali dokončiť do 7. decembra.

Dočasný most, po ktorom vedie nová obchádzková trasa do časti Vranie, tvoria dve provizórne mostné konštrukcie, pre každý jazdný smer jedna, a je tam aj lávka pre peších. Na most je povolený vjazd vozidlám do 7,5 tony s výnimkou vozidiel MHD. „Napojenie mosta od mestskej časti Brodno je vyriešené dočasnou križovatkou s cestou prvej triedy I/11 s pruhom pre odbočovanie doľava,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Jediná prístupová cesta do žilinskej časti Vranie sa na viacerých úsekoch dlhodobo zosúva a deformuje najmä vplyvom pôsobenia spodnej vody v svahovitom teréne. Posun cesty zaznamenali aj na úseku, ponad ktorý sa buduje diaľnica D3, ale podľa Čorbu nesúvisí so samotnou stavbou diaľnice. „Zhotoviteľ stavby diaľnice permanentne sleduje stav prístupovej cesty a v súčasnosti už robí opatrenia na stabilizáciu cestného telesa a systém odvodnenia cesty,“ dodal hovorca mesta.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.