Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
žiaci ZŠ Karpatská, programovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Žiaci zo ZŠ Karpatská navštevujúci predmet programovania. Foto: zilina.sk
22. júna 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Pilotný projekt výučby programovania bol úspešný

Pilotný projekt výučby programovania žiakov 9. ročníka na Základnej škole Karpatská odštartoval v septembri 2015. V pondelok sa verejnosť dozvedela dosiahnuté výsledky.

Blíži sa záver školského roka a v školách sa hodnotia dosiahnuté výsledky žiakov. Rovnako pristúpili k hodnoteniu nového predmetu programovania na Základnej škole Karpatská. Čo sa žiaci naučili, ale aj čo nestihli, zhrnul v krátkej prezentácii vyučujúci Peter Margetiak. Počas hodnotenia bol ocenený najúspešnejší žiak predmetu Martin Sipták z 9. B, ktorý dosiahol 140 % bodov tým, že vypracoval aj všetky bonusové úlohy.

Na záver sa žiakom prihovoril zástupca primátora Patrik Groma: „Každá aktivita, ktorá slúži na rozvoj vedomostí a logického myslenia, je pre nás prioritná. Pilotný projekt programovania na žilinskej základnej škole sa rodil ťažko, finančne sa na ňom prostredníctvom grantového systému podieľalo aj mesto Žilina. Som nesmierne rád, že sa vynaložené financie využili účelne, v prospech vzdelania mladých študentov.“

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.