Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesty, výtlky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
8. júla 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Pätina krajských ciest je v nevyhovujúcom až havarijnom stave

Pätina ciest druhej a tretej triedy v Žilinskom kraji je v nevyhovujúcom až havarijnom stave. Do rekonštrukcie a skvalitnenia cestnej siete plánuje kraj tento rok investovať takmer 10 miliónov eur.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Lenka Záteková, na Kysuciach sa cestári chystajú nanovo vyasfaltovať 1,4 kilometra vozovky v Ochodnici a štyri kilometre medzi obcami Raková a Korcháň. Na Hornom Považí opravia vyše štvorkilometrový úsek medzi Veľkým Rovným a Kotešovou a v Turci cesty v martinskej mestskej časti Priekopa, v Rudne a medzi Slovenským Pravnom a Abramovou.

Na Liptove plánujú zrekonštruovať spojnice medzi Liptovským Trnovcom a Liptovskou Sielnicou a medzi Kvačanmi a Matiašovcami. Na Orave vynovia krajskí cestári vyše šesťkilometrovú komunikáciu medzi Rabčou a Sihelným.

Cestári na jar skontrolovali všetky cesty druhej a tretej triedy v Žilinskom kraji a určili úseky, ktoré treba opraviť prioritne. Z 1 430 kilometrov ciest je 29 v havarijnom a 250 v nevyhovujúcom stave. V dobrom či vyhovujúcom stave je 292 a vo výbornom 859 kilometrov.

„Vďaka tomuto hodnoteniu sme mohli plán opráv pre rok 2016 pripraviť presne podľa aktuálnych potrieb našich ciest. Vieme, ktoré úseky si vyžadujú zvýšenú pozornosť a etapovite budeme pracovať na ich rekonštrukciách,“ povedal riaditeľ odboru dopravy Žilinského samosprávneho kraja Ivan Mokrý.

Zároveň dodal, že krajská samospráva musí aj pri naliehavých opravách ciest postupovať podľa zákona a teda najprv pripraviť projektovú dokumentáciu, získať stavebné povolenie, vysúťažiť zhotoviteľa a až následne začať s rekonštrukciou.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.