Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
web, internet
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
11. januára 2016 Zaujímavosti od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Online už môžete byť aj v autobusoch na Orave a v Liptove, bude v nich dostupný internet

Dopravná spoločnosť ARRIVA Liorbus, a. s., investuje do nových autobusov pre prímestskú dopravu na Orave a v Liptove.

Nový autobus pribudne aj v diaľkovej doprave a v mestskej autobusovej doprave v Ružomberku. V Liptovskom Mikuláši s rozšírením o nové vozidlá nepočítajú. „Keďže mesto Liptovský Mikuláš znížilo príspevok na mestskú dopravu a predpokladá sa obmedzenie dopravy, zatiaľ tu o nákupe nových autobusov neuvažujeme,“ informoval generálny riaditeľ ARRIVA Liorbus, a. s., Ladislav Hološ. Podľa zmluvy pre rok 2016 poskytne mesto dopravcovi dotáciu 320 tisíc eur, čo je o 30 tisíc eur menej ako v predchádzajúcom roku.

Spoločnosť pripravuje so Žilinským samosprávnym krajom projekt integrovaného dopravného systému. „V rámci neho by mali byť zavedené prestupové lístky, ktoré by cestujúcim umožnili kúpiť si jeden lístok a cestovať prímestskou dopravou a prestúpiť na mestskú dopravu bez toho, aby si museli kupovať ďalší lístok,“ približuje Hološ.

Komfort cestujúcim na Orave a v Liptove má okrem klimatizovaných autobusov priniesť i bezplatný internet. „Postupne inštalujeme do autobusov internetové pripojenie, ktoré ponúkame aj vo všetkých našich diaľkových autobusoch,“ dodáva manažérka marketingu a komunikácie spoločnosti Petra Helecz. Dopravca neplánuje prepúšťanie, naopak, v súčasnosti hľadá skúsených šoférov.

Spoločnosť SAD Liorbus sa stala súčasťou spoločnosti ARRIVA minulý rok. V novembri sa zmenil jej názov na ARRIVA Liorbus. ARRIVA zamestnáva v rámci celého Slovenska takmer 2 400 ľudí, z toho viac ako 1 700 dlhoročných skúsených šoférov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.