Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nove kresla fnsp.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FNsP v Žiline
20. júna 2018 Novinky od ZilinaDen.skTS, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Onkologickí pacienti budú mať vďaka novým kreslám väčší komfort

Oddelenie klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice získalo vďaka grantu spoločnosti Novartis päť nových elektricky polohovateľných kresiel. Za takmer 10-tisíc eur na oddelení vymenili pôvodné sedadlá, ktoré už boli rokmi opotrebované a nepohodlné.

„Onkologickí pacienti, ktorí k nám prídu na ambulantnú chemoterapiu, majú vďaka moderným kreslám omnoho väčší komfort, môžu si ich polohovať do polohy ležmo, v sede a tiež zdvihnúť nohy. K dispozícii je lepší priestor na položenie ruky, do ktorej im tečie infúzia a v rámci sedadiel sú aj infúzne stojany, ktoré zase pomáhajú našim sestričkám. Sú výškovo nastaviteľné, manipulácia je tak jednoduchšia a rýchlejšia,“ uviedla primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Dagmar Sudeková.

Väčší komfort

Ambulantnú chemoterapiu denne dostáva približne 40 až 50 pacientov, pre ktorých je k dispozícii šesť lôžok a 11 kresiel. Ako doplnila D. Sudeková, niektoré infúzie trvajú aj šesť či sedem hodín. „Pohodlie je preto maximálne potrebné. Chemoterapia sama osebe nie je príjemnou súčasťou života, takže minimum, čo môžeme urobiť, je zabezpečiť pacientom kvalitnú starostlivosť, podporu a príjemné prostredie, v ktorom sa budú cítiť dobre. Postupne chceme vymeniť aj ďalších šesť sedadiel, v pláne máme tiež rekonštrukciu átria či výmenu okien, no na všetko treba financie, takže sme vďační za každú pomoc,“ dodala primárka onkológie.

Na oddelení nedávno pribudlo aj 600-litrové akvárium, ktoré vybudovali zamestnanci vlastnými silami s cieľom spríjemniť pacientom pobyt v nemocnici.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.