Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Onkologia cakaren televizor fnsp .jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
fnspza.sk
14. septembra 2018 Novinky od ZilinaDen.skfnspza.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Onkologické oddelenie žilinskej nemocnice zakúpilo z grantu 7 LCD televízorov

Na oddelení klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina pribudlo sedem LCD televízorov. Oddelenie ich zakúpilo vďaka grantu vo výške 3 000 eur z Nadácie Centra pre filantropiu.

Televízory sú umiestnené v čakárňach na prízemí, prvom poschodí a v izbách, v ktorých ambulantne podávajú chemoterapie.

Vďaka grantu sa podľa primárky žilinskej onkológie Dagmar Sudekovej podarilo zvýšiť pohodlie pacientov. „Podávanie chemoterapie trvá aj niekoľko hodín. Je to veľmi náročný proces, preto sme radi, že zlepšujeme prostredie, v ktorom onkologickí pacienti trávia tento čas. Mnohí z nich si prinesú knihu, časopis či prídu s niekým, s kým im chvíle rýchlejšie ubehnú. Pri televízii je to podobné a film či relácia sčasti pomôžu odviesť pozornosť od samotnej chemoterapie,“ uviedla Sudeková.

Zlepšenie prostredia sa prejavilo na oddelení v posledných mesiacoch aj vďaka novému RTG terapeutickému prístroju na nenádorovú liečbu. Zvýšenie komfortu sa zas podarilo vďaka moderným elektricky polohovateľným kreslám, unikátnemu akváriu pri kompletne zrekonštruovanom vstupe do budovy, kompletne opraveným strechám v rámci celého pavilónu, pohodlným invalidným vozíkom či ďalším investíciám.

„Takmer každý pobyt v nemocnici sa spája s udalosťami v živote, ktoré nie sú vyslovene pozitívne a na onkológii prežívajú naši pacienti mimoriadne ťažké chvíle. Aj preto som rád, že oddelenie poskytuje nielen kvalitnú zdravotnú starostlivosť, ale naši zdravotníci robia všetko pre to, aby vytvorili čo najpríjemnejšie a najcitlivejšie prostredie. Ďakujem všetkým, ktorí nám pomáhajú i takýmto spôsobom meniť tvár našej nemocnice a postupne ju modernizovať,“ doplnil generálny riaditeľ FNsP Igor Stalmašek.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.