Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letiskova_spolocnost_zilina_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
24. marca 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Odborári z Letiskovej spoločnosti Žilina chcú svoje mzdy za január a február

Základná organizácia Integrovaného odborového zväzu v Letiskovej spoločnosti Žilina, a. s., žiada o vyplatenie miezd za január a február tohto roku.

„Nedodržanie záväzkov voči zamestnancom je zapríčinené platobnou neschopnosťou našej spoločnosti,“ uviedla odborová organizácia v liste ministerstvu dopravy a výstavby ako majoritnému akcionárovi spoločnosti.

Vzhľadom na dlhodobo pretrvávajúci problém s vyplácaním miezd zamestnancom v termíne splatnosti zástupcovia zamestnancov požiadali ministerstvo o systémové vyriešenie tohto problému do budúcnosti. Zároveň požiadali o podrobné informácie vzhľadom na vzniknutú situáciu každý týždeň až do vyriešenia. „Základná organizácia odborového zväzu pri Letiskovej spoločnosti Žilina požiadala predstavenstvo spoločnosti o vysvetlenie nedodržania výplatného termínu. Na spoločnom stretnutí 7. 3. 2017 predstavenstvo neuviedlo žiadny záväzný dátum vyplatenia miezd,“ uvádza sa v liste zo 17. marca.

Odborová organizácia v inom liste z 22. marca tiež žiada rezort dopravy o účasť dvoch vybraných zástupcov na valnom zhromaždení Letiskovej spoločnosti Žilina 28. marca. Rovnakú žiadosť poslala predstavenstvu letiskovej spoločnosti a Žilinskému samosprávnemu kraju ako menšinovému akcionárovi. Odborári uviedli, že na základe informácie predstavenstva z mimoriadneho valného zhromaždenia letiskovej spoločnosti, ktoré sa konalo 23. februára, ministerstvo dopravy a výstavby prisľúbilo poskytnutie dotácie letisku na bezpečnostnú ochranu a výkon záchranných a hasičských služieb. Tá by mohla pomôcť riešiť omeškanie s vyplatením miezd zamestnancom v polovici marca.

„Tento prísľub nebol k dnešnému dňu splnený, nie je zrejmý termín podpisu zmluvy o dotácii a zamestnanci nemajú žiadnu informáciu o možnosti a termíne splnenia záväzkov štátnej spoločnosti voči svojím zamestnancom,“ uviedla odborová organizácia. Oba listy poskytla vo štvrtok 23. marca.

Ministerstvo dopravy a výstavby v reakcii uviedlo, že minister Árpád Érsek (Mot – Híd) už rozhodol o poskytnutí dotácie pre žilinské letisko. „Ministerstvo už s rezortom financií vyrokovalo aj finančné krytie tejto dotácie a aktuálne sa pripravujú všetky zmluvy a podklady na to, aby mohli byť tieto dotácie poskytnuté. Podľa predpokladov bude môcť rezort dopravy poslať peniaze na účet letiska do konca budúceho týždňa, čo umožní aj vyplatenie meškajúcich výplat,“ informoval odbor komunikácie ministerstva.

Čo sa týka ďalšej budúcnosti žilinského letiska, tak rezort dopravy dlhodobo presadzuje politiku udržania dopravnej infraštruktúry, ak to je z prevádzkového hľadiska možné. Ministerstvo bude preto v spolupráci s manažmentom letiska aj naďalej hľadať možnosti, ako udržať funkčnosť letiska.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.