Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pamatnik_snp_zilina 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pamätník SNP zarastený trávou. Foto: zilina.sk
28. júna 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

O Pamätník SNP pri Dubnej Skale sa starajú dobrovoľníci

Od roku 2014 sa členovia občianskej iniciatívy Ľudia mestu dobrovoľne a nezištne starajú o údržbu pamätníka SNP pri Dubnej Skale neďaleko hlavnej cesty medzi Žilinou a Vrútkami.

„Vysoká tráva pomaly už prerástla samotný pamätník, preto som sa uplynulú nedeľu, ako člen iniciatívy, podujal vykosiť a vyčistiť jeho okolie. V blízkej budúcnosti chceme opraviť písmena, ktoré zničil neznámy páchateľ, mysliac si, že nápis je z kovu, pričom je len z polystyrénu. A na margo dobrovoľníctva, keby každý občan urobil aspoň raz ročne jednu malú nezištnú vec, žilo by sa nám všetkým lepšie,“ vyjadril sa zástupca primátora mesta Žilina a člen iniciatívy Patrik Groma.

Pamatnik_snp_zilina 2.jpg
Patrik Groma pokosil trávu okolo pamätníka. Foto: zilina.sk

S údržbou pamätníka začali členovia občianskej iniciatívy v roku 2014, keď pri príležitosti okrúhleho výročia SNP dali pamätníku nový šat. Pamätník zrekonštruovali na vlastné náklady a zabezpečili mu nový nápis.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.