Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova riaditeľstva Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina
ilustračná: SITA
30. marca 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Nový riaditeľ nemocnice chce zamestnancov hodnotiť dôstojne

Nový riaditeľ žilinskej fakultnej nemocnice Ivan Mačuga chce zamestnancov hodnotiť dôstojne a spravodlivo. Chce zvyšovať kvalitu poskytovaných služieb pre pacientov, skvalitňovať zdravotnícky personál, rekonštruovať a modernizovať zdravotnícku infraštruktúru a tiež podporovať vzdelávanie a výskum.

Budem sa snažiť o postupnú rekonštrukciu jednotlivých častí komplexu nemocnice. V súčasnosti rekonštruujeme interné oddelenie a naplánované sú ďalšie. Zároveň nechcem zabúdať ani na spravodlivé a dôstojné ohodnotenie našich zamestnancov,“ povedal Ivan Mačuga.

V oblasti rozvoja výskumu a vzdelávania bude fakultná nemocnica aj naďalej spolupracovať so Žilinskou univerzitou a Jesseniovou lekárskou fakultou Univerzity Komenského v Martine. Mačuga chce rozširovať medicínske odbory a zdravotné služby v súlade s potrebami efektívnej diagnostiky a liečby.

Žilinská nemocnica je bez riadneho riaditeľa od marca minulého roka, keď pre výpovede sestier odstúpil Štefan Volák, ktorý tak reagoval na výzvu vtedajšieho ministra zdravotníctva Viliama Čisláka. Odvtedy bol poverený viesť nemocnicu Pavol Drugaj a od septembra Ivan Mačuga. Výberové konanie na riaditeľa sa uskutočnilo v polovici marca a vyhral ho 50-ročný neurochirurg Ivan Mačuga. Medicínu vyštudoval na lekárskej fakulte v Martine. V žilinskej fakultnej nemocnici pôsobil najskôr ako lekár na oddelení chirurgie a neurochirurgie a od roku 2000 ako primár neurochirurgického oddelenia. Od septembra 2015 bol poverený vedením nemocnice.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.