Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlasta grajciarova.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
19. júna 2018 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk Diskusia()

Novou hlavnou kontrolórkou Žiliny sa stala Vlasta Grajciarová

Hlavnou kontrolórkou mesta Žilina sa stala vedúca ekonomického odboru na Mestskom úrade v Martine Vlasta Grajciarová. Na pondelňajšom mimoriadnom zasadnutí žilinského mestského zastupiteľstva za ňu v tajnej voľbe zahlasovalo 16 z 28 poslancov. Rozhodlo sa tak v prvom kole.

Bývalý hlavný kontrolór mesta Peter Miko odišiel zo svojho postu ku koncu apríla a už druhý mesiac bola Žilina bez vedúceho zástupcu kontrolnej činnosti.

O pozíciu hlavného kontrolóra sa uchádzali 13 kandidáti, ktorí splnili všetky požiadavky a náležitosti. Jeden sa ospravedlnil, pred poslancami sa teda predstavilo 12 kandidátov. Každý z kandidátov mal päť minút na svoju prezentáciu.

Funkčné obdobie novej hlavnej kontrolórky sa začne po vzájomnej dohode približne do dvoch mesiacov a potrvá šesť rokov. Svoju funkciu bude vykonávať na plný pracovný úväzok a bude poberať mesačný plat 2 357 eur. Podľa jej slov sa najskôr zoznámi s fungovaním útvaru. „Následne po oboznámení sa pustím do príprav plánu kontrolných činností na druhý polrok 2018,“ vysvetlila Vlasta Grajciarová.

V rámci svojich kompetencii bude nová hlavná kontrolórka dozerať najmä na dodržiavanie zákonnosti, účinnosti, hospodárnosti a efektívnosti pri nakladaní s majetkom mesta a dohliadať bude i na kontrolu príjmov, výdavkov a finančných operácií samosprávy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.