Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie úseku D3
SITA
10. decembra 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Nové úseky s platbou mýta pribudnú od polovice decembra, bude medzi nimi aj úsek Strážov – Brodno

Nedávno otvorený úsek diaľnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno v dĺžke 4,25 kilometra rozšíri zoznam vymedzených úsekov s elektronickým výberom mýta od 15. decembra.

Ďalší vymedzený úsek pribudne od uvedeného dňa v intraviláne Sládkovičova na ceste prve triedy I/62. Zmeny súvisia s príslušnou vyhláškou Ministerstva dopravy a výstavby SR s účinnosťou od polovice tohto mesiaca.

Manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej spoločnosti SkyToll, a. s., Anton Bódis v piatok zároveň informoval, že 59 vymedzených úsekov bude mať od 15. decembra modifikované rôzne parametre. „Jednému úseku sa zmení kategória spoplatnenia z vymedzeného úseku cesty I. triedy, ktorý nie je súbežný sa stane vymedzený úsek cesty súbežnej s diaľnicami a rýchlostnými cestami,“ uviedol Bódis.

Inú spoplatnenú dĺžku bude mať 52 vymedzených úsekov, 55 úsekom sa zmení poloha, prípadne popis začiatku a, resp. alebo konca. „Po všetkých úpravách vrátane tých, ktoré nemajú vplyv na výšku úhrady mýta (úseky spoplatnené nulovou sadzbou), sa počet vymedzených úsekov ciest zvýši o dva na 4 138. Dĺžka siete vymedzených úsekov sa skráti zo 17 611,2 km na 17 599,7 km,“ dodal Bódis.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.