Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
gamnázium na Varšavskej ulici
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
maps.google.sk
29. februára 2016 Šport od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2015

Nové športovisko v Žiline? Nadšenci chcú vybudovať ihrisko pre ragby a americký futbal

Žilinské amatérske športové kluby chcú pri Gymnáziu na Varšavskej ulici vybudovať multifunkčné ihrisko pre ragby, americký futbal i gymnastiku. S prácami by chceli začať už v lete, náklady odhadujú na 150-tisíc eur.

Zriadili sme si transparentný účet. Chceme vyhlásiť aj verejnú zbierku. Práce na projekte, ktoré budeme zvládať, sme pripravení robiť svojpomocne. Máme aj nejaké vlastné prostriedky, ktoré chceme do projektu vraziť. Proste sa už nemôžeme ďalej pozerať na momentálny stav a rozhodli sme sa to zmeniť. Nové ihrisko na americký futbal je pre nás nutnosť, inak nevieme ďalej fungovať,“ povedal Karol Haas zo žilinského klubu amerického futbalu Žilina Warriors.

Zanedbané a takmer nevyužívané futbalové ihrisko pri Gymnáziu na Varšavskej ulici je väčšinu roka zarastené a plné krtincov. Nová plocha bude podľa Haasa spĺňať všetky parametre moderného športoviska a bude verejne prístupná. „Priniesť by mala aj oživenie športovo-vzdelávacieho procesu pre školu a zároveň bude priestorom pre rozvoj mladých talentov,“ dodal Haas.

Americký futbal v Žiline má momentálne v seniorskom tíme 40 a v juniorskom 15 hráčov. Futbalisti majú v pláne založiť ďalšie dve nižšie vekové kategórie po 15 detí. Do projektu sa okrem amerických futbalistov zapojili aj žilinskí ragbisti z klubu Žilina Bears. „Ak vzniknú vyhovujúce podmienky na tréning aj zápasy a dokážeme rugby prezentovať na ihriskách, ktoré návštevníka skôr lákajú ako odpudzujú, mohol by náš klub do niekoľkých rokov registrovať okolo 180 aktívnych hráčov v rôznych vekových kategóriách,“ dodal Jozef Hodás, prezident ragbyového klubu Žilina Bears RC, ktorý má aktuálne registrovaných 26 hráčov. Do budúcna plánujú rozšíriť a stabilizovať tím mužov a dorastu, vytvoriť mužstvo mladšieho dorastu a prípravky a tiež založiť ženský tím.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.