Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovenská pošta
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
7. novembra 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Nová linka Slovenskej pošty v Žiline je dvakrát výkonnejšia

Slovenská pošta v pondelok v Žiline otvorila nové spracovateľské centrum. Investícia za 7,9 milióna eur zrýchli spracovanie všetkých druhov listových a balíkových zásielok. Nová balíková linka je dvakrát rýchlejšia a úspešnosť triedenia v automatickom režime dosahuje 99 percent.

Nová linka dokáže za hodinu vytriediť 4 725 balíkov, pôvodná spracovala za hodinu 2 300 balíkov s 84-percentnou úspešnosťou vytriedenia.

„Reflektujeme na potrebu požiadaviek našich zákazníkov z pohľadu rýchlosti spracovania a tiež na neustále narastajúci objem zásielok. Napríklad, kým v roku 2015 sme spracovali viac ako 5,9 miliónov balíkov, v roku 2016 len za obdobie od januára do septembra je to už takmer 4,7 miliónov balíkov, čo predstavuje medziročný nárast o približne 16 percent,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Róbert Gálik.

Nové Hlavné spracovateľské stredisko v Žiline sústredili do jedného areálu, čo Slovenskej pošte prinesie úsporu času v spracovaní, najazdených kilometrov aj celkovej efektivity výkonov poštovej logistiky. „Ďalšou výhodou je určite aj väčší počet nakladacích rámp, kým v pôvodnom stredisku bola len jedna, v tomto novom je ich až desať,“ dodal Gálik.

Nové Hlavné spracovateľské stredisko na Bytčickej v Žiline nahradí starú budovu ešte z roku 1943. Výstavba strediska trvala 11 mesiacov za plnej prevádzky a vyžiadala si investíciu približne 7,95 milióna eur vrátane upgradu triediacej technológie pre spracovanie listových a balíkových zásielok, čo znamená historicky najväčšiu investíciu Slovenskej pošty do inovácií technológií za posledných 10 rokov.

Nové spracovateľské centrum si zatiaľ nových ľudí nevyžiada, všetkých 135 zamestnancov presunuli z pôvodného strediska. „V tomto momente sa počet zamestnancov nemení. Zamestnancov, ktorých napríklad uvoľňujeme z triedenia listových zásielok, pretože ich máme menej, presúvame na balíkové triedenie alebo iné činnosti v rámci strediska,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty.

Minulý rok začala využívať Slovenská pošta moderné plne automatizované balíkové triediace linky v Bratislave a v Košiciach. Vybudovaním nového Hlavného spracovateľského strediska v Žiline Slovenská pošta zavŕšila niekoľkoročný proces technologických zmien procesov balíkového spracovania, nakoľko z listovo orientovanej spoločnosti sa vývojom a požiadavkami trhu mení na balíkovo založenú spoločnosť. Slovenská pošta vníma balíkový trh z pohľadu budúcnosti ako kľúčový a veľmi perspektívny. Jej strategickým zámerom je zvyšovanie trhového podielu na balíkovom trhu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.