Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Noc divadiel, Bábkové divadlo Žilina
SITA
10. novembra 2016 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Noc divadiel osloví aj sviatočných divákov, uskutoční sa tretiu novembrovú sobotu

Výnimočné predstavenia, stretnutia s obľúbenými protagonistami či iné netradičné zážitky prinesie Noc divadiel 2016. Podujatie 19. novembra už po siedmy raz otvorí brány divadiel a kultúrnych centier až do neskorej noci.

Priaznivci divadla sa na program Noci divadiel môžu tešiť v 23 mestách a v 52 divadlách a kultúrnych centrách po celom Slovensku. Podujatie spojí profesionálnych umelcov aj ochotnícke súbory a vytvorí tak veľkú divadelnú rodinu. Ich spoločným cieľom je prilákať do divadla nielen jeho priaznivcov, ale aj sviatočných divákov. Odráža to i tohtoročné heslo Noci divadiel – „Sedmospáči, prebuďte sa!“.

Ako na tlačovej besede povedala riaditeľka Divadelného ústavu Bratislava Vladislava Fekete, Noc divadiel je jediné podujatie, ktoré spája všetkých divadelníkov a divákov na Slovensku.

Okrem divadelných predstavení a premiér sa návštevníci podujatí pripravených k Noci divadiel budú môcť zapojiť do tvorivých dielní, navštíviť výstavy, preveriť si svoje vedomosti v divadelných kvízoch alebo si vypočuť koncert. Divadlá tiež pripravili diskusie s tvorcami, ľudia budú mať možnosť navštíviť zákulisia a objaviť skryté zákutia, absolvovať workshop kreslenia komiksov pre deti alebo nazrieť do tvorby pripravovaných inscenácií.

Noc divadiel 2016 prinesú divadelné scény a kultúrne centrá v mestách a obciach: Banská Bystrica, Bátovce, Bratislava, Budmerice, Kladzany, Košice, Levice, Malacky, Martin, Nitra, Nové Zámky, Prešov, Prievidza, Púchov, Semerovo, Senec, Soblahov, Tesáre, Topoľčany, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina. Najviac divadelných scén, až 16, sa do Noci divadiel zapojí už tradične v Bratislave.

Celý program Noci divadiel 2016 je dostupný na webstránke podujatia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.