Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budova riaditeľstva Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina
ilustračná: SITA
8. januára 2017 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2017

Nemocnica investovala do modernizácie vyše 900-tisíc eur

Žilinská fakultná nemocnica investovala v roku 2016 do modernizácie vonkajších a vnútorných priestorov viac ako 900-tisíc eur. Vyše 400-tisíc eur stála oprava ciest a reorganizácia parkovania v areáli nemocnice.

„V rámci tohto projektu sme vytvorili záchytné parkovisko pri liečebni dlhodobo chorých. Revitalizáciou vzniklo viac ako sto parkovacích miest. Rozšírili sme tiež vozovku od kruhového objazdu pred budovou pediatrie. Súčasťou projektu je aj nová organizácia dopravy s dopravnými značkami. Tie osadíme v januári,“ povedal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

Nemocnica vymieňala aj podlahy, dvere a okná. „Nakoľko mnohé podlahy boli zničené a staré, museli sme pristúpiť k výmene viac ako päťtisíc metrov štvorcových. Tá si vyžiadala 165-tisíc eur,“ uviedol technický námestník Juraj Chudoba.

Staré dvere za automatické vymenili na chirurgickom pavilóne, onkológii, urológii, v budove polikliniky i operačnom trakte na ortopédii. „Okná sme vymenili na prízemí interného oddelenia, gynekológii a pôrodníctve, oddelení rádiológie a centrálnej sterilizácie. Výmena dverí a okien si vyžiadala viac ako 160-tisíc eur,“ dodal Chudoba.

Nemocnica tiež musela vymeniť transformátor a čističku odpadových vôd. „Strechy rádiológie a spojovacích chodieb boli dlhodobo v havarijnom stave. Do miestností zatekalo, preto sme museli riešiť i túto situáciu a zrekonštruovali sme ich za 65-tisíc eur,“ dodal riaditeľ nemocnice Ivan Mačuga.

V roku 2017 plánuje nemocnica vybudovať operačné sály na očnom oddelení. Investovať chce aj do prístrojového vybavenia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.