Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ms_jarna_eurorozpravky.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
22. apríla 2016 Novinky od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Materská škola Jarná v Žiline sa zapojila do projektu Eurorozprávky

Materská škola Jarná na sídlisku Hliny sa zapojila do výtvarného projektu Eurorozprávky. Vylosovala si rozprávku zo Slovinska s názvom Desiata dcéra od Frana Milčinskeho.

V Materskej škole Jarná sa v stredu 20. apríla uskutočnila prezentácia výtvarného projektu Eurorozprávky, do ktorého je škôlka zapojená. Na prvom spoločnom stretnutí účastníkov projektu si materská škola vylosovala rozprávku zo Slovinska s názvom Desiata dcéra od Frana Milčinskeho.

Každá rozprávka tohto projektu hravým spôsobom zavedie deti do blízkeho i vzdialeného sveta európskeho spoločenstva. 57 materských škôl z jednotlivých miest Slovenska bude maľovať a priestorovo stvárňovať 28 rozprávok zo všetkých členských krajín EÚ typických pre jednotlivé krajiny. Prostredníctvom spontánnej detskej tvorby tak Slovensko bude prezentované ako mladá, moderná a dynamická krajina.

Realizácia tejto myšlienky by mala ukázať krásne hodnoty vytvorené deťmi v Európe a mala by priniesť radosť nielen deťom, autorom, pedagógom, pracovníkom EÚ, ale aj širokej verejnosti. Výtvarný projekt Eurorozprávky pre deti materských škôl z 28 slovenských miest a európskej školy v Bruseli vznikol pri príležitosti predsedníctva SR v rade EÚ.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.