Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
automobilka Kia
ilustračné: SITA
4. mája 2016 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2016

Na odporúčanie zamestnancov rozdelí Kia športovcom 120 000 eur

Na odporúčanie zamestnancov automobilky rozdelí Nadácia Kia Motors Slovakia 120-tisíc eur na projekty zamerané na podporu športových aktivít v žilinskom regióne. O grant požiadalo 150 neziskových organizácií a športových klubov. Komisia zložená zo zamestnancov výrobného závodu a expertov pracujúcich v oblasti športu vybrala 52 z nich.

Športové aktivity sú medzi našimi zamestnancami a obyvateľmi Žilinského kraja veľmi obľúbené. Počet odporučených projektov v grantovom programe Región športuje je v rámci tohtoročných grantových programov najvyšší. Teší nás, že môžeme takýmto spôsobom cielene podporiť viacero športových podujatí, prispieť k zveľadeniu športovísk a motivovať deti a mládež, aby sa v dnešnej dobe viac hýbali,“ povedal správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.

Dobrovoľný hasičský zbor v Rojkove, ktorý vedie deti, mladých aj dospelých k ochrane prírody a protipožiarnej prevencii, usporiada z grantu detskú hasičskú súťaž. Deti budú súťažiť vo viacerých disciplínach – útok s vodou, štafeta s úlohami či hasičské branné cvičenie merané na čas, ktorého súčasťou bude aj streľba vzduchovkou na terč a viazanie uzlov.

Lukostrelecký klub Reflex Žilina zorganizuje v spolupráci s ďalšími štyrmi klubmi detské preteky ako súčasť Podtatranskej ligy, na ktorých si účastníci zmerajú sily, nadviažu priateľstvá a kluby naštartujú vzájomnú spoluprácu.

Komisia sa rozhodla oceniť aj originálnosť projektu „Seniori trénujú, lenivci sa sťažujú“, ktorého cieľom je búrať mýtus, že chuť športovať sa končí v seniorskom veku. „Vďaka podpore Nadácie Kia Motors Slovakia vybuduje Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb Park v Čadci malý fitpark pod holým nebom so strojmi na cvičenie prispôsobenými možnostiam a schopnostiam starších ľudí. Prostredníctvom podpory športových aktivít budú seniori vedení k aktívnejšiemu pohybu, čím sa zníži ich sociálna izolácia a pocit samoty,“ dodal Dvořák.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.