Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hasiči
ilustračné: SITA
17. augusta 2018 Novinky od ZilinaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Na nákup hasičských vozidiel 4×4 vyčlenilo ministerstvo sedem miliónov eur

Ministerstvo vnútra plánuje nakúpiť nové hasičské autá s pohonom 4×4. Ako sa ďalej uvádza na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, terénne vozidlá majú slúžiť na hasenie lesných požiarov aj v náročnom teréne. Náklady na kúpu 20 kusov hasičských striekačiek odhadujú na 7 324 000 eur bez DPH.

Vozidlá by mali využívať Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Malackách, Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Žiline, Záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru v Humennom, Stredná škola požiarnej ochrany v Žiline, ako aj jednotlivé krajské riaditeľstvá hasičov. Nasadzované majú byť na území SR aj v zahraničí. Záujemcovia o dodanie striekačiek môžu rezortu predkladať ponuky do 10. septembra. Kritériom vyhodnocovania má byť najvýhodnejšia cena. Nákup vozidiel má byť spolufinancovaný v rámci projektov podporených z Európskych fondov

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.