Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sutazne_nastenky_zilina.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zilina.sk
20. apríla 2016 Podujatia a kultúra od ZilinaDen.skzilina.sk, © ZilinaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na mestskom úrade si môžete pozrieť výstavu súťažných násteniek základných škôl

V priestoroch vestibulu mestského úradu sa od 18. do 29. apríla koná výstava súťažných násteniek detí zo žilinských základných škôl na tému Udržateľná mestská mobilita v Žiline. Výstava je organizovaná pri príležitosti rovnomennej súťaže o najatraktívnejšiu nástenku na predmetnú tému, ktorá bola vyhlásená vo februári oddelením mobility Mestského úradu v Žiline.

Žiaci 6. ročníka základných škôl počas minulého roka absolvovali prednášku na tému Udržateľná mestská mobilita, ktorá vyústila do tejto súťaže. Celkovo sa do súťaže zapojilo 10 škôl, ktoré svoje práce vystavili verejnosti.

V pondelok 18. apríla porota zložená zo zástupcov mestského úradu a Dopravného podniku mesta Žilina (DPMŽ) súťažné práce ohodnotila. Víťazná nástenka pochádza zo Základnej školy s materskou školou Brodno, ktorá za prvé miesto získala od DPMŽ autobus na 1-dňový výlet. Druhé miesto obsadila ZŠ Karpatská, ktorá získala veľkokapacitný kontajner od odboru životného prostredia MsÚ. Tretí najvyšší počet bodov dosiahli dve školy, ZŠ Lichardova a ZŠ Martinská. O konečnom poradí a teda, ktorá škola sa umiestnila na 3. mieste, rozhodne žreb počas slávnostného vyhodnotenia súťaže dňa 26. apríla. Odmena za 3. miesto je brigáda primátora Igora Chomu v danej škole.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky zo Žiliny raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © ZilinaDen.sk Všetky práva vyhradené. ZilinaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.